Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7995

CAD tip CAD tip # 13176:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vypsat seznam Civil podsestav použitých v daném souboru DWG?

A - odpověď Přehled sestav a podsestav aktuálního DWG výkresu najdete v paletě Prostor nástrojů (toolspace) > Prospektor > Sestavy:

Pokud některá komponenta podsestav na daném počítači chybí, zobrazí se při otevírání tohoto .DWG souboru varování o chybějících součástech:

Nejméně jedno z maker (nebo tříd .Net) podsestav nelze nalézt. Další informace naleznete v prohlížeči událostí. Chcete pokračovat?

nebo

Nejméně jednu ze tříd .Net podsestav nelze nalézt. Další informace naleznete v prohlížeči událostí. Chcete pokračovat?

Po spuštění "Prohlížeče událostí" (SHOWEVENTVIEWER) vidíte bližší informace:

Bližší informace o parametrech a umístění .DLL souborů podsestav najdete po kliknutí pravým tlačítkem na danou podsestavu v Prospektoru a volbě funkce "Vlastnosti" - na kartě "Parametry" (Název šablony typických řezů .NET):

Podsestavy Civilu a jejich kódy jsou standardně uloženy ve složce C:\ProgramData\Autodesk\C3D 2022\csy\ (např. C3DStockSubassemblies.dll), resp. v jejích podsložkách Subassemblies a Imported Tools. Případné chybějící podsestavy (.PKT) můžete importovat příkazem IMPORTTOOLS.

Chcete-li hromadně vypsat seznam definovaných podsestav aktuálního DWG výkresu, včetně jejich uložených cest DLL souborů, použijte freeware utilitu ListAssemblies. Tu stáhnete z Download, načtete do Civilu pomocí APLČTI a spustíte příkazem ListAssemblies. Vyberte "vše" a příkaz vypíše abecedně setříděný seznam použitých podsestav, včetně cesty k jejich DLL souboru a zda je dané DLL dostupné na vašem PC.

Pozn.: nastavením LISP proměnné (setq _NOStockSubAssy T) zamezíte vypisování interních podsestav z C3DStockSubassemblies.dll

Civil
100% *  CAD 
2.1.2022    1262×  
civil lisp prohlížeč proměnná řez sestava součást šablona vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist