Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8182

CAD tip CAD tip # 7234:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vytvořit jinou variantu modelu z kopie sestavy Inventoru?

A - odpověď Potřebujete vytvořit novou zakázku (včetně výkresů) modifikací pouze několika dílů (podsestav) hlavní sestavy původní zakázky? Jak jednoduše upravit stávající výkresy, tak aby původní dokumentace zůstala zachovaná?

Pro vytvoření varianty/kopie sestavy nebo její části, včetně zachování vzájemných vazeb (ale nezávislé, bez vzájemného ovlivňování variant/kopií), lze použít buď Vault (pokud jej používáte), nebo nástroj Design Assistant. Tím si vytvoříte kopie souborů (se zachováním závislostí/vazeb) a v nich upravíte požadované změny. Určitou variantou je také přenesení souborů sestavy pomocí nástroje Pack and Go.

Design Assitant i Autodesk Vault umožňují zkopírovat jen ty modely a výkresy, které se mění, zbytek zůstane společný. Oba postupy umí vyhledávat, kde všude je daný model (součást) použit. Vault je pro tento účel ovšem podstatně rychlejší, protože se pracuje v SQL databázi.

Hlavní rozdíly mezi Design Assistantem a Vaultem:

  • Design Asistant pracuje na úrovni souborů uložených na disku. Je nutné mít dobře nastavený projekt a pracovat mimo Inventor (DA vyvolávat z Průzkumníku ve Windows). Pozor, pokud nemáte postup odzkoušen, udělejte si zálohu všech dat. Nesprávným použitím si můžete narušit vazby mezi soubory.
  • Vault je systém databázový. Kopírování či přejmenovávání souborů probíhá opět mimo Inventor. Jeho podstatnou výhodou je jednoduchost a rychlost - zobrazení vazeb souborů nahoru i dolů, pracujete pouze s modely, přidružené soubory (prezentace, výkresy) se kopírují automaticky. Pokročilé využití kopií návrhů nabízí zejména funkce Copy Design. Systém správy dokumentů Vault je jen potřeba správně naimplementovat.

Pro kopírování včetně všech souvisejících výkresů viz Tip 11325.

InventorVault
100% *  CAD 
23.2.2010    8479×   FAQ  
databáze inventor model sestava součást správa vault vazba výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor · Vault ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist