Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7682

CAD tip CAD tip # 13123:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak zabránit vytváření vazeb v náčrtu Fusion 360?

A - odpověď Pokud nechcete při tvorbě náčrtů automaticky vytvářet jejich vzájemné geometrické vazby (auto-constraints), je několik způsobů jak tomu zabránit.

  1. Nejjednodušší cesta je stisk klávesy Ctrl (Cmd ve verzi Mac) - při kreslení geometrie se stisknutým Ctrl/Cmd se nevytvářejí automatické vazby.
  2. Další cesta je kreslení v odsazené rovině. Při vytváření náčrtu na existujícím tělese tedy místo přímého výběru plochy tělesa nejprve vytvořte vůči této ploše odsazenou rovinu, použijte vzdálenost odsazení = 0. Poté tvořte náčrt na této odsazené rovině. Nezapomeňte přepnout viditelnost těles a náčrtů za vaší odsazenou rovinou. Jinak hrozí, že stále budete neúmyslně promítat jejich geometrii a tvořit vazby.
  3. Další možnost je vypnutí v Předvolbách aplikace. Pak se nemusíte starat o neúmyslné vazby vašich náčrtů na stávající geometrii. Viz Předvolby aplikace (menu pod vaším jménem vpravo nahoře), karta Všeobecné > Návrh, volba "Automatické promítnutí geometrie na aktivní rovině náčrtu".

Fusion360
100% *  CAD 
6.11.2021    760×  
náčrt vazba
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist