Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1588

CAD tip CAD tip # 8275:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak zabránit zaschnutí inkoustu v plotru HP Designjet?

A - odpověď Inkjet technologie se někdy vyznačuje i jednou nectností - zasycháním tiskových hlav a následnými problémy při "rozepisování" tisku po delší době nečinnosti.

Jak zabránit takovémuto zasychání při delší době nečinnosti plotru? Moderní plotry HP Designjet jsou vybaveny několika mechanismy zabraňujícími zaschnutí kapiček inkoustu v tryskách tiskové hlavy.

Pro kratší doby "odstávky" (nečinnosti) - do několika dnů - postačí parkovací mechanismus se zavíčkováním hlavy gumovou krytkou. Ten je aplikován automaticky po dokončení tisků. Pouze nevypínejte plotr z napájecí sítě dokud nedojde k zaparkování hlav.

Pokud plánujete delší odstávku, stačí plotr ponechat v zásuvce 220V. Plotr i ve vypnutém, "standby" módu (spotřebovává cca 20W) provádí po několika dnech automatické čistící cykly, ve kterých tiskové hlavy "rozepisuje" a zabraňuje tak jejich zaschnutí (čisticí cyklus spotřebuje několik mililitrů inkoustu). Ani při delší době nečinnosti tak nedojde k zaschnutí a znehodnocení tiskové hlavy.

*
100% *  PLT 
21.10.2011    3470×  
tisk
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: * ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist