Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 2758

CAD tip CAD tip # 11992:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak zaktualizovat změněné rohové razítko ve stávajících výkresech Inventoru?

A - odpověď Představte si, že vaše firma změnila název, logo, nebo do firemních rohových razítek přidala nový povinný údaj. Nebo potřebujete do výkresů doplnit či změnit načrtnutou značku.
Nyní musíte změnit i starší, čerstvě dokončené nebo rozpracované výkresy. Třeba 100 takových výkresových souborů najednou. Jak to udělat?

K tomuto slouží nástroj "Průvodce přenesením prostředků výkresu" (Drawing Resource Transfer Wizard), který najdete v menu Windows > Start > Autodesk Inventor > Nástroje. Jde o aplikaci Drawing Resource Transfer Wizard.exe v "Bin" podsložce Inventoru.

Tento průvodce vás provede přenesením libovolných prostředků (rámečků, rohových razítek, načrtnutých značek) z jednoho zdrojového IDW či DWG výkresu Inventoru (např. z nové šablony) do jednoho nebo více cílových výkresů. Formát IDW/DWG se přitom může i lišit. Výkresové soubory musí být migrovány do aktuální verze formátu Inventoru, stejné verze jako je Průvodce (např. 2019).

V kroku výběru prostředků ponechte zaškrtnuté jen ty, které budete chtít přenášet. Prostředky stejného jména budou nahrazeny (aktualizovány přepsáním ze zdrojového výkresu) - potvrďte nahrazování v Průvodci. Prostředky unikátních jmen budou do cílových výkresů přidány. Pokud se u nahrazovaného rohového razítka shodují i výzvy (prompt, text s výzvou), budou při nahrazení zachována původní vyplněná data.

Postup ilustrují jednotlivé kroky průvodce, výběr zdrojového a cílových souborů je standardní souborový dialog.

Hromadná záměna razítek

Aktualizace, výměna popisového pole

Inventor
100% *  CAD 
24.8.2018    1402×  
formát inventor šablona text výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist