Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7889

CAD tip CAD tip # 13714:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak změnit tloušťku izolace na části trubky?

A - odpověď AutoCAD Plant 3D vkládá izolaci vždy na celý úsek trubky. Pokud chcete mít izolaci jen na části trubky (například když trubka prochází zdí a část vně budovy je izolovaná a část uvnitř budovy ne), tak jediná možnost jak izolaci rozdělit, je rozdělit zároveň trubku. Trubku lze rozdělit příkazem Add Weld to Pipe, který najdete v kontextové nabídce pravého tlačítka myši po označení trubky.

Následně vyberte část trubky, kde chcete izolaci změnit a v paletě vlastností vyberte u parametru Insulation Thickness volbu Override mode. Nyní můžete zadat jinou tl. izolace než má zbytek trubky.

Rozdělením trubky ale zároveň vznikne spoj (v tomto případě svar), který se zobrazí i na izometrii. Pokud tyto svary na izometrii nechcete zobrazit, lze to obejít změnou typu svaru. Vyberte požadovaný svar a v paletě vlastností zadejte pro parametr Content Iso Symbol Definition hodnotu "TYPE=LOCATION-POINT". Svar se pak na izometrii nevypíše ani nezobrazí.

Plant3D
100% *  CAD 
28.4.2023    789×  
autocad svar vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD Plant 3D 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist