Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5548

CAD tip CAD tip # 9454:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak zobrazovat a upravovat DWG výkresy na tabletu?

A - odpověď Pro práci s DWG soubory na tabletu je důležitý typ tabletu, jeho operační systém. Pokud jde o tablet s Win8/Win10 a je potřeba pracovat přímo s výkresy DWG, existují v podstatně tři možnosti (pro Android nebo Apple/iOS tablety jen ta první, popř. níže uvedené náhradní řešení):
  1. Použít bezplatný cloudový AutoCAD mobile (dříve "AutoCAD 360") – umí prohlížet, editovat, tisknout, připomínkovat a synchronizovat 2D DWG výkresy, online i případně offline, existuje jako instalovatelná mobilní aplikace nebo běží přímo ve web prohlížeči (není česky)
  2. Bezplatný prohlížeč Autodesk DWG TrueView – prohlížení, odměřování a tisk DWG, jakýsi „read-only“ AutoCAD. Je zdarma, není česky – ke stažení viz Download
  3. AutoCAD LT 2014 CZ (a vyšší) – plně kompatibilní DWG editor, poběží i na Win-tabletu, určený pro Win8/Win10, v české lokalizaci

Pokud není na závadu převod výkresů z DWG do jiného formátu, lze použít cloud službu Autodesk 360 a v ní vestavěný webový prohlížeč (2D i 3D) - česky, zdarma na 360.autodesk.com, nebo související mobilní aplikaci Autodesk 360 (viz mobilní aplikace)

DWGACAD360
100% *  CAD 
18.9.2013    4798×  
autocad cloud formát prohlížeč převod tisk výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: DWG · AutoCAD 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist