Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6743

CAD tip CAD tip # 13689:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jaká je přesnost Revitu?

A - odpověď BIM aplikace Autodesk Revit používá podobnou vnitřní reprezentaci rozměrových jednotek a souřadnic jako jiné CAD aplikace (reálná čísla v tzv. dvojité přesnosti - double precision real, IEEE 754) a tedy souřadnice a rozměry v projektech lze vyjádřit přesně na zhruba 14-15 platných číslic.

Při kreslení nebo posunu objektů může Revit uměle omezovat uživatelem zadávané rozměry menší než cca 0,8 mm (většinou zadané omylem). Tuto hranici nelze obejít ani pomocí numerického zadání, vzorcem, zmenšováním nebo editací či importem.

Pozor rovněž na přepočty mezi palci/stopami a metrickým systémem. A pozor na numerickou nestabilitu projektů hodně vzdálených od souřadnice 0,0 (velké souřadnice). Počet platných cifer, které jsou k dispozici pro přesné vyjádření hodnoty, se snižuje o cifry "před desetinným oddělovačem" a na desetinná místa jich "zbývá" méně. Může tak docházet k nepřesnostem, např. v řádech setin/tisícin.

Revit
100% *  CAD 
5.4.2023    804×  
import revit souřadnice
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist