Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8105

CAD tip CAD tip # 11844:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jaký rozdíl mezi funkcemi SdílejNávrhOnline (2017) a SdílejPohled (2019)?

A - odpověď Funkce (příkazy) AutoCADu SDÍLEJNÁVRHONLINE (v AutoCADu 2017/2018) a nové SDÍLEJPOHLED se liší především možnostmi spolupráce a způsobem sdílení.

Obě funkce slouží pro publikování 2D a 3D CAD obsahu do zabezpečeného cloud úložiště pro snadné sdílení se spolupracovníky.

Starší funkce "Sdílej návrh" pouze publikuje váš DWG výkres (ve zdrojové podobě) do cloudu A360 a aktivuje online prohlížeč těchto CAD dat. V prostředí webového prohlížeče pak můžete vy či kolegové případně návrh připomínkovat a vzájemně sdílet komentáře (kooperace). Samotný DWG soubor ale není stáhnutelný.

Nová funkce "Sdílej pohled" publikuje do vašeho cloud úložiště pouze náhled zdrojových dat, publikační soubor .collaboration (DWG soubor neopustí váš počítač). Zároveň vytvoří 30denní sdílenou URL adresu pro předání vašim kooperantům. Ti pak mohou v prostředí holého web prohlížeče komentovat, připomínkovat a odměřovat vaše CAD data. Jejich podněty ale vidíte rovnou v paletě "SDÍLENÉ POHLEDY" ve vašem AutoCADu a můžete tak na ně rovnou reagovat. V paletě vidíte kompletní historii - připomínky, redline, diskuse - všech sdílených CAD dokumentů. U sdílení můžete nastavit, zda jsou publikovány i vlastnosti jednotlivých objektů výkresu. Viz Tip 11834.

ACAD2019ACAD2018ACAD2017
100% *  CAD 
3.4.2018    1383×  
cloud prohlížeč publikování sdílení vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2019 · AutoCAD 2018 · AutoCAD 2017 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist