Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8011

CAD tip CAD tip # 11309:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jsou RFA rodiny z Revitu kompatibilní s Revitem LT?

A - odpověď Ano, .RFA soubory rodin jsou identické pro Revit i Revit LT. Oba mohou načítat RFA soubory ve formátu "své" verze a ve formátech starších verzí Revitu. Rodiny z katalogů výrobců a online knihoven jsou tedy plně kompatibilní mezi Revitem a Revitem LT.

Omezením Revitu LT je, že nepodporuje tzv. "rodiny na místě" (in-place family), tedy rodiny interně vytvářené v projektu. Z nich podporuje pouze zdi. In-place families ale nemají formu RFA souborů.

Revit LT rovněž nepodporuje vytváření speciálních rodin obsahujících hmotové prvky a adaptivní body.

Pokud v Revitu LT otevřete projekt, ve kterém už byly vložené například nějaké adaptivní rodiny nebo komponenty na místě z „velkého“ Revitu, LT-verze je načte, ale:

  • uživatel má možnost je pouze kopírovat, posunout, otočit, zrcadlit a měnit hodnoty parametrů ve vlastnostech prvku (samozřejmě pokud měl prvek nějaké vytvořené); LT-verze zde nepodporuje vytváření nových parametrů, mazání parametrů, či přejmenování těchto parametrů, protože:
  • pokud sa jedná o komponentu na místě (in-place), volba Upravit na místě je zašedlá:

  • pokud se jedná o prvek založený na adaptivní komponentě, objem, nebo panel založený na vzoru – volba Upravit rodinu sice není zašedlá, ale po kliknutí vypíše hlášení "Úprava rodiny není povolena":

  • stejné je to i při pokusu načíst například rodinu založenou z adaptivní komponenty do LT-verze, po kliknutí na Vložit > Rodina vypíše hlášení:

Viz též ukázka:

Pozor rovněž na rodiny MEP (TZB). Ty lze načítat do projektu i je umísťovat, editovat i vytvářet nové, ale tvorba nových má v LT-verzi tato omezení:

  • nelze vytvářet spojky (konektory), existující lze upravovat
  • nelze vytvářet parametry v disciplinách Trubky, Vzduchotechnika, Energie, jsou dostupné pouze disciplíny Obecné, Konstrukce a Elektroinstalace. Elektroinstalace je pak omezena jen na pár typů parametrů, které se týkají osvětlení – platí to i pro vytváření sdílených parametrů

  • pokud již rodina obsahuje parametr např. z discipliny Vzduchotechnika, lze jej alespoň nahradit za vlastní sdílený parametr s odpovídající disciplínou a typem parametru (txt s parametry byl vytvořen ve velkém Revitu)

RevitRevitLT
100% *  CAD 
13.2.2017    2693×   FAQ  
bod formát knihovna revit rodina sdílení vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit · RevitLT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist