Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7553

CAD tip CAD tip # 8423:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Klientské instalace Revitu z předpřipraveného síťového obrazu.

A - odpověď Hromadnou instalaci (>2 licence) Autodesk Revitu na několik pracovních stanic ve vaší síti si můžete zjednodušit vytvořením jednotného instalačního administrativního obrazu, tzv. rozmístění (deployment image). Tak lze usnadnit instalace licencí Revitu nejen s plovoucími licencemi, ale i s běžnými lokálními licencemi.

Nejprve na síti vytvořte instalační obraz, ze kterého budou poté klienti spouštět automatickou instalaci. Z instalačního média Revitu (nebo Building Design Suite) spusťte instalaci a zvolte funkci "Vytvořit rozmístění".

Vytvořit rozmístění Revitu

V následném kroku průvodce zvolte název konfigurace instalačního obrazu (zde: FKDV-Revit2012-64) a síťovou cestu k tomuto obrazu (sdílenou složku na vašem serveru). Můžete zde také nastavit další parametry pro budoucí klientské instalace (např. tichý režim).

Parametry instalace

Zvolte typ vaší licence (lokální/síťová), zadejte vaše sériové číslo a produktový klíč a popř. určete typ a název licenčního serveru:

Sér.číslo a licenční server

Instalační program si vyžádá potvrzení jednotlivých instalovaných komponent (Revit, Design Review, knihovna materiálů) a vypočte celkový objem instalačního obrazu. Doporučujeme zde nastavit (šipky/trojúhelníčky) také konfigurační volby jednotlivých komponent. Můžete např. ověřit online dostupnost Service Packů a případně je zahrnout do administrativního obrazu - buď připojením (následné aplikování) nebo sloučením MSI (instalovány rovnou).

Tlačítkem "Vytvořit" vygenerujete potřebné instalační soubory, spolu se samotnou instalační aplikací SETUP.EXE, kterou budou klienti spouštět. Tou pak bez dalších dotazů nainstalují Revit na své pracovní stanice.

Komponenty instalace

Po vygenerování centrálního síťového obrazu se zobrazí potvrzení a odkaz na serverovou adresu (síťového zástupce, .LNK soubor), ze které budou klienti Revit instalovat.

Síťové rozmístění Revitu lze ve Windows zajistit i dalšími metodami, např.:

  • Skriptováním (VBscript, JavaScript)
  • Pomocí objektů zásad skupin (GPO)
  • Pomocí nástroje Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM)
  • Pomocí externího nástroje pro tvorbu obrazu disku (např. Norton Ghost)

Síťové instalace mohou vyžadovat předem nainstalovanou systémovou komponentu Microsoft .Net Framework 4.0. Můžete ručně upravit parametry v konfiguračním souboru Revit.ini resp. inifile.xml šířeném v rozmístění.

Do síťového obrazu lze přidávat i další komponenty Revitu potřebné pro klientské stanice. Kontaktujte CAD Studio pro pomoc se síťovým rozmístěním CAD aplikací Autodesk.

Revit2012
100% *  CAD 
18.1.2012    3450×  
instalace knihovna konfigurace licence materiál revit sdílení skupina XML
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 2012 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist