Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8476

CAD tip CAD tip # 13651:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Kontrola souběžného spuštění licencí na jméno (limit zařízení).

A - odpověď Uživatelé produktů Autodesk (prozatím jen Inventor, Civil 3D a Fusion 360, verze 2020 a vyšší, od 20.6.2023 i ostatní produkty) s aktualizovanou licenční službou (Autodesk Licensing Service verze 13.1.0.8534 a vyšší, viz Download) jsou automaticky upozorněni, pokud jejich licence daného produktu aktuálně běží (ze stejného účtu) i na dalších počítačích (což může být porušením licenční smlouvy). Chrání tak uživatele před neúmyslným porušením podmínek licence (licenci lze ale i tak spustit).

Uživatelská licence na jméno je zpravidla určena pro jedinou běžící kopii daného programu. Samotný program může být instalován zpravidla až na 3 počítačích, ale běžet může v danou chvíli jen na jediném. Nelze používat sdílená přihlášení.

Aby byl uživatel upozorněn, že hrozí případné porušení licenčních podmínek jeho osobní licence na jméno, je při spuštění 3. kopie dané licence na libovolném počítači ve světě (u Fusionu už 2. kopie - viz, od listopadu 2023 bude limit 2. licence i u ostatních produktů) zobrazen upozorňovací dialog "Byl dosažen limit zařízení" (Device limit reached).


Obrazovka na počítači s právě spouštěným 3. Inventorem (+2 běžící, 'soupeřící' licence, jednu chci pozastavit)

Tento dialog vypisuje přehled názvů počítačů, na kterých v tuto chvíli již běží (a odkdy) tatáž aplikace pod tímtéž uživatelským účtem. Stiskem odkazu "Pozastavit produkt" pak můžete libovolnou vzdálenou licenci pozastavit, dočasně zneplatnit (to jen pozastavuje čerpání licence, produkt není násilně ukončen a nehrozí tedy ztráta dat). Můžete tak např. z domova "uspat" Inventor zapomenutý na vašem firemním počítači.

Na počítači s uspanou licencí se zobrazí podobný dialog vypisující všechny souběžně běžící licence dané aplikace s daným účtem (tedy včetně oné pozastavené "lokální" licence). Můžete tak pozastavit jinou licenci (sezení) a opět rozběhnout onu "lokální". Nebo prostě stiskem "Zkontrolovat znovu" ověříte aktuální stav licencí.

concurrent license limit
Obrazovka na jednom ze 'soupeřících' počítačů, se vzdáleně pozastaveným Inventorem ('oběť' pozastavení), 3 běžící licence

InventorCivilFusionACADRevitVaultMaxIWPlantACLT
100% *  CAD 
28.2.2023    1729×   FAQ  
civil dialog fusion inventor licence sdílení účet
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist