Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6016

CAD tip CAD tip # 7300:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Levnější AutoCAD OEM?

A - odpověď Tzv. "AutoCAD OEM" nabízený obskurními prodejci je v naprosté většině případů pouze nelegální pirátská kopie AutoCADu a požadavek platby má (vedle výdělku piráta) pouze vzbudit zdání legálnosti. Žádný produkt s označením "AutoCAD OEM" není v prodeji koncovým uživatelům a neexistuje jako samostatná aplikace (nelze jej koupit, nelze jej instalovat ani provozovat).

Software "AutoCAD OEM" nicméně existuje - licenci k přizpůsobitelnému jádru AutoCADu si mohou pořídit samostatní vývojáři CAD aplikací a na tomto jádru (samostatně nespustitelném) pak mohou postavit vlastní profesní software. Takový software pak má ale vlastní příkazy, vlastní uživatelské rozhraní a nelze v něm používat standardní příkazovou sadu AutoCADu. Příkladem jsou nábytkářské CAD aplikace AutoKitchen a Intellicon, nebo rastrový GTXImage CAD. Na jádru AutoCAD OEM jsou ale postaveny i některé aplikace Autodesku - např. AutoCAD LT a bezplatný prohlížeč Autodesk DWG TrueView.

Nabídku koupě jakéhosi levného "AutoCADu OEM" proto odmítněte jako pirátský software. Vyhnete se tak problémům - technickým i právním.

ACADDWG
100% *  CAD 
8.4.2010    3574×  
autocad licence prohlížeč
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · DWG ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist