Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8414

CAD tip CAD tip # 10887:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Máme odevzdat projekt ve formátu .BIM? Jak jej uložit?

A - odpověď Požadavek na odevzdání projektových podkladů splňujících požadavky BIM neznamená konkrétní souborový formát .bim, neznamená dokonce ani jen převod CAD formátu do nějakého obvyklého 2D či 3D formátu používaného pro BIM procesy (IFC, COBie, RVT), je to obecnější požadavek na celou metodu přípravy projektových dat (metadat) a jejich odevzdání formou informačního modelu budovy pro následné využití ve výstavbě a provozování budovy či jiné stavby (liniové, vodohospodářské, inženýrské).

Pro přípravu projektu budete potřebovat BIM software (např. Autodesk Revit, Civil 3D) a projektová data pak můžete odevzdat buď v nativním formátu dané BIM aplikace nebo např. ve výměnném otevřeném* formátu IFC (exportovatelném z těchto aplikací). Data 3D BIM modelu určená pro provoz budovy můžete také zadavateli poskytnout formou interaktivní aplikace jakou je BIMforMe.

Více o požadavcích, technologiích a postupech používaných v BIM projektech najdete na portálu BIMfo.cz nebo využijte BIM implementační služby CAD Studia.

* openBIM® je nezávislá iniciativa pro projektování, výstavbu, provozování a údržbu staveb umožňující snadné sdílení dat v otevřených formátech. Tyto mezinárodní standardy - např. široce uznávaný formát IFC - definuje a udržuje skupina "buildingSMART International", vzniklá již v roce 1995 z iniciativy Autodesku (IAI).

RevitACADCivilNW
100% *  CAD 
5.5.2016    3059×   Začátečník
civil formát IFC model převod revit sdílení skupina
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit · AutoCAD · Civil 3D · Navisworks ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist