Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5550

CAD tip CAD tip # 8249:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Maximální počet kroků zpět (undo) v Revitu.

A - odpověď "Undo" mechanismus v Revitu 2012 je nastaven na maximum 100 zapamatovaných kroků (příkazů) zpátky. Příkaz zadaný jako 101. vymaže z bufferu zapamatovaných příkazů příkaz zadaný jako 1. a ten tak již nepůjde vrátit zpět.

Jako "příkaz" je z tohoto pohledu považován buď jednoduchý příkaz (např. nakreslení stěny či kóty), nebo skupina příkazů - tzv. transakční skupina (např. příkazy provedené v režimu náčrtu při kreslení střechy). Transakční skupina přitom můžete zahrnovat až 10.000 příkazů. Celkový teoretický počet zapamatovatelných příkazů bufferu Zpět je tedy 1 milión (100 x 10.000).

Příkazy zpět (undo buffer) jsou zapamatovávány po celou dobu otevření souboru - buffer vymaže jen uzavření daného dokumentu (souboru) nebo uvolnění spojení. V historii příkazů se můžete pohybovat zpět (vracet efekt příkazů) - buď po jednom nebo ke zvolenému stavu - nebo i dopředu (redo), tedy obnovovat právě vrácený příkaz (efekt příkazu).

Revit
100% *  CAD 
5.10.2011    2168×  
kóta náčrt skupina stěna střecha
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist