Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6129

CAD tip CAD tip # 12521:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Mohou se o uživatelskou licenci střídat různí uživatelé CADu?

A - odpověď Chci vytvořit Autodesk ID na generický, obecný login typu "projektant1@firma.cz" nebo "student1@firma.cz", přiřadit mu patřičnou licenci CAD software a na tomto účtu by se střídali jednotliví uživatelé podle potřeby. Je to možné?

Obecně to možné není, resp. není to možné zneužívat pro souběžné využívání licence více uživateli - pojmenovaná licence je určena pro konkrétní osobu. Tu je ale možné měnit.

Můžete tedy na jedno, obecně nazvané Autodesk ID (a e-mail adresu) přihlašovat např. jeden týden jednoho frekventanta školení a druhý týden druhého frekventanta školení, nebo např. do února jednoho zaměstnance a od února jiného zaměstnance, který onoho prvního nahradil. Není však možné, aby se na stejném účtu (o stejnou licenci) opakovaně střídaly různé osoby, navíc např. z různých počítačů.

Jedno konkrétní Autodesk ID (konkrétní uživatel) může jednu licenci využít až ze třech různých počítačů, ale nikoliv současně.

Licenční podmínky Autodesku k tomuto říkají:

Jednouživatelské předplatné můžete odebrat jednomu jednotlivému oprávněnému uživateli a znovu ho přiřadit jinému jednotlivému oprávněnému uživateli za předpokladu, že dodržíte zásady a postupy společnosti Autodesk pro změnu přiřazení.

Jestliže vaše předplatné pro jednouživatelské nabídky využívá k autorizaci „Obecné přihlašovací údaje“, může vaše obecné přihlašovací údaje a přiřazená práva k nabídce předplatného používat pouze jeden (1) oprávněný uživatel najednou a nesmí být sdíleny a/nebo používány žádnou jinou osobou současně.

ACADInvFusion360RevitCivil3DBIM360
100% *  CAD 
26.2.2020    1215×  
licence účet
 
platí pro: AutoCAD · Inventor · Fusion 360 360 · Revit · Civil 3D 3D · BIM360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist