Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5792

CAD tip CAD tip # 4386:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Mohu legálně provozovat druhou kopii AutoCADu na mém dalším PC?

A - odpověď Ano, pokud jste jako držitel licence vlastníkem onoho druhého PC (např. notebook) a splňujete podmínky licenční smlouvy k vaší CAD aplikaci Autodesku. Např. znění licenční smlouvy k AutoCADu 2010 říká v bodu 3.1.2 mj.:

Dodatečná instalace. .... pro každý povolený počet kopií softwaru můžete nainstalovat a zpřístupnit - výhradně v rámci své oblasti - jednu (1) dodatečnou kopii softwaru na druhém počítači za předpokladu, že:

  1. tento druhý počítač vlastníte nebo jej máte zapůjčený (vy a ne jiná osoba jako např. váš zaměstnanec, pokud existuje);
  2. tento druhý počítač je buď přenosný počítač, nebo neserverový počítač mimo vaše obvyklé pracovní místo;
  3. dodatečná kopie softwaru je zpřístupněna výhradně proto, aby vám (nebo vašemu zaměstnanci, pokud existuje) umožnila pracovat mimo vaše obvyklé pracovní místo;
  4. originál a dodatečná kopie softwaru jsou používány jedinou osobou a najednou je zpřístupňována pouze jedna (1) kopie softwaru;
  5. obě softwarové kopie jsou nainstalovány a zpřístupněny výlučně pomocí prostředku ochrany proti kopírování, který je dodáván společně se softwarem (pokud existuje).
Firemní uživatelé Subscription mohou navíc využít tzv. "Home Use Policy" (HULA), kdy lze druhou lokální kopii dané CAD aplikace provozovat i na zaměstnancem vlastněném soukromém počítači.

Jiné možnosti kopírování jedné licence software na více počítačů, popř. obcházení ochrany software proti kopírování formou zapůjčování, tzv. "hacků", "cracků", keygen-generátorů, apod. jsou porušováním autorských práv, mohou být v České republice a dalších zemích posuzovány jako trestný čin a mohou být postihovány i trestem odnětí svobody.

Viz též licence Autodesk. Dotazy k licencování produktů Autodesk můžete zaslat na CAD Studio, Autorizované systémové centrum Autodesku.

ACADLTADTMapRevitInventormaxVIZ
100% *  CAD 
2.5.2005    61895×   FAQ  
bod instalace licence
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist