Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 11357

CAD tip CAD tip # 7004:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Možné problémy tisku rastrových obrázků.

A - odpověď Při používání hybridních CAD výkresů AutoCADu se mohou vyskytnout problémy při tisku rastrových obrázků, zapříčiněné nesprávným nastavením AutoCADu. Jaké jsou typické příčiny těchto problémů?

Vzhledem k tomu, že objemné rastrové obrázky vyžadují při svém zpracování značnou část systémových prostředků (hlavně paměti), je práce s nimi řízena několika nastaveními.

Proměnná RASTERTHRESHOLD omezuje maximální velikost tiskového souboru. Pokud výsledná tisková úloha (např. PLT soubor) přesáhne nastavenou velikost (v megabytech), bude tisk přerušen. Implicitní hodnota je 20 MB. Pro komplexnější projekty může být potřeba toto nastavení zvýšit.

Proměnná RASTERPERCENT určuje, kolik procent systémových prostředků (paměti) lze využít pro generování výstupního obrázku (tiskové úlohy). Bez tohoto omezení by mohlo zpracování rastru vyčerpat všechnu dostupnou paměť a výkresový soubor by zhavaroval nebo by se výrazně zpomalil. Výchozí hodnota 20% zajišťuje zpracování standardních projektů. U komplexnějších úloh může být potřeba toto nastavení zvýšit (a omezit tak ostatní aplikace).

Dalším parametrem významně ovlivňujícím tisk rastrů a objem výsledných tiskových souborů je nastavení kvality tisku rastrů - Rastrové obrázky. Nastavení je přístupné přes tlačítko Vlastnosti u daného výstupního zařízení v dialogu příkazu PLOT. Na kartě "Nastavení zařízení a dokumentu" zvolte Grafika > Rastrová grafika. Posuvníkem "Rastr a Stínované/Rendrované výřezy" a "Kompromis" nastavujete kompromis mezi rychlostí/objemem a kvalitou tisku rastrů. V případě problémů s výkonem nebo naopak s kvalitou tištěných rastrových podkladů proto upravte tato nastavení.

Další typy plotrů a tiskáren mohou mít svá vlastní nastavení ovlivňující tisk rastrových dat.

ACAD2012ACAD2010ACAD2008ACAD2007LTADTCivilMap
100% *  CAD 
20.10.2009    6073×  
dialog kvalita obrázek proměnná rastr tisk vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist