Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5678

CAD tip CAD tip # 10899:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Na co si dát pozor, pokud váš projekt upgradujete do verze Revit 2017?

A - odpověď
Měření textu:

Došlo ke změně metody měření velikosti textu a parametr "Velikost textu" nyní přesněji vyjadřuje výšku velkého písmena (podobně jako v AutoCADu). Dříve byla velikost textu v Revitu měřena od účaří písma k horní dotažnici. Vzhledem k tomu, že většina znaků nesahá až k horní dotažnici, nemusely být hodnoty velikosti písma takové, jaké uživatel očekává.

Nyní se k určení velikosti textu používá výška velkého písmene - ta se měří od účaří k vrcholu velkého písmene M, jak je vidět na následujícím obrázku. Tato změna ovlivní veškerý text v souborech Revitu. Po upgradu modelu proto projděte všechny pohledy a výkresy a zkontrolujte změny ve vašich instancích textu.

Poznámka: Ujistěte se, že jsou při otevírání upgradovaného modelu nainstalována správná písma. Při nahrazení písem dojde v důsledku změn velikosti písma ke změně velikosti textu.

Kvůli změnám ve způsobu měření textu a vylepšením textového editoru začala pro text platit určitá nová omezení:

Editor podporuje velikosti písma v rozsahu od 1 bodu do 1638 bodů. U písma Arial to odpovídá přibližně velikosti 0,3 mm až 413,6 mm.

Maximální šířka textové poznámky je 2135 mm.

Terény:

Chování doplňkových vrstevnic je vylepšeno tak, aby odpovídalo specifikacím uvedeným pod položkou "Doplňkové vrstevnice" v dialogu "Nastavení terénu".

Dříve začínaly doplňkové vrstevnice bez ohledu na nastavení položky Počátek nebo Konec v dolní části terénu. Při upgradu modelu proto nejsou existující objekty terénu znovu generovány, takže model po aktualizaci vypadá stejně.

Když je však terén poprvé znovu generován, například při úpravě hranice nebo provádění jiných souvisejících operací, použije Revit nové chování vrstevnic. V případě potřeby máte stále možnost upravit počáteční rozsah pro nastavení Doplňkové vrstevnice tak, aby byl vizuální výsledek stejný jako v modelu před aktualizací.

Legendy indexovaných poznámek:

Chování legend indexovaných poznámek bylo vylepšeno. Pokud je pro legendu indexovaných poznámek nastavena možnost "Podle výkresu", vezme Revit v úvahu to, zda je indexovaná poznámka zobrazena v pohledu, a to na základě nastavení "Rozsah pohledu", "Varianta návrhu" nebo "Hloubka ořezání/Zadní ořezání".

Dříve byly v legendách indexovaných poznámek uvedeny indexované poznámky, které v pohledu nebyly, protože byly mimo rozsah pohledu, v jiné variantě návrhu než v té, která je v pohledu aktuálně zobrazena, nebo mimo oblast určenou nastavením Hloubka ořezání/Zadní ořezání pohledu.

Při upgradu modelů obsahujících legendy indexovaných poznámek nastavené na možnost "Podle výkresu" se ujistěte, zda se zobrazují správně. Legenda se může změnit, protože se v ní nezobrazují indexované poznámky, které nejsou v oblasti pohledu výkresu, jež je určena nastavením "Rozsah pohledu", "Hloubka ořezání" nebo "Variantu návrhu".

Zábradlí:

Vylepšení provedená u zábradlí si vyžádala změny v existujících funkcích. Při upgradu modelu budou ta zábradlí, jejichž hostitelem jsou podlahy, při náčrtu mimo hostitele pravděpodobně nepatrně změněna.

Po upgradu zkontrolujte změny zábradlí ve všech pohledech.

Konstrukční přípoje:

Nová funkce konstrukčního přípoje zavedená v Autodesk Revitu 2017 nepřepíše starší prvky přípojů v upgradovaných modelech. Starší přípoje bude třeba nahradit obecnými přípoji nebo přípoji generovanými doplňky, aby k nim měly nové nástroje přístup.

Nastavení rendrování:

Při upgradu modelů je - kvůli dosažení konzistentního výstupu rendrování - nastavení rendrování definované pro modul NVIDIA mental ray mapováno na nastavení pro modul Autodesk Raytracer. Nastavení zadaná v modelu pro modul rendrování Autodesk Raytracer nejsou během upgradu zachována.

Při upgradu modelu na verzi pro aplikaci Autodesk Revit 2017 je nutné tato nastavení definovat.

Kategorie rodin pro TZB výrobu:

Při upgradu modelů vytvořených v Autodesk Revitu 2016 na modely Autodesk Revitu 2017 je kategorie modelu pro díly výroby s názvem "Díly výroby" rozdělena na samostatné kategorie "Potrubí TZB výroby", "Systém potrubí TZB výroby", "Izolace TZB výroby" a "Závěsy TZB výroby".

U potrubí TZB výroby jsou znovu použity výkazy existujících dílů výroby, které obsahují potrubí. Systém potrubí, izolace a závěsy v těchto výkazech byly odebrány.

Existující popisky potrubí jsou znovu použity jako popisky potrubí. Popisky systému potrubí, izolace a závěsů byly odebrány.

Změny souboru Revit.ini:

V Autodesk Revit 2017 byla přidána nebo změněna následující nastavení:

Oddíl Misc

Nové nastavení: DisableCaBaGGe_3. Deaktivuje architekturu CaBaGGe, která zlepšuje výkon Revitu při navigaci v pohledech.

Oddíl Documentation

Nepoužívané nastavení: HelpFileLocation
Nepoužívané nastavení: UseHelpServer

Revit2017
100% *  CAD 
12.5.2016    3434×  
bod dialog model náčrt obrázek potrubí revit rodina terén text výkaz výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 2017 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist