Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4227

CAD tip CAD tip # 12133:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nastavení bezpečnosti souborů a aplikací v Inventoru.

A - odpověď Autodesk Inventor obsahuje (podobně jako AutoCAD) několik nastavení pro zajištění bezpečnosti samotných CAD souborů a nadstavbových aplikací proti virům a dalším typům škodlivého kódu.

Obecně se doporučuje instalovat nadstavbové aplikace pouze z renomovaných zdrojů a pokud možno opatřené digitálním podpisem.

Načítání a spouštění nadstavbových aplikací lze individuálně řídit konfiguračním souborem AddInLoadRules.xml - při síťovém rozmístění je možné jej automaticky instalovat do složky %INSTALLDIR%\Preferences\AddInLoadRules.xml - viz popis použití v Nápovědě Inventoru. Můžete samozřejmě doplňky povolovat a blokovat také individuálně ve Správci doplňků (Nástroje > Možnosti > Doplňky).

Pro ochranu před makry uvnitř CAD souborů (VBA a iLogic makra) je vhodné nastavit bezpečnostní možnosti iLogic - viz Nástroje > Možnosti > šipka > iLogic - konfigurace > Možnosti zabezpečení.

viry a inventor

Zapněte si kontrolu pravidel na přítomnost škodlivého kódu, popř. definujte složky, pro které se tato kontrola nebude provádět. Můžete také omezit automatické spouštění pravidel při událostech.

Předem si ale vyzkoušejte, zda tato bezpečnostní antivirová nastavení nenaruší fungování vašich stávajících firemních automatizačních nástrojů.

Inventor
100% *  CAD 
5.2.2019    2080×   FAQ  
autocad ilogic inventor konfigurace XML
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist