Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6719

CAD tip CAD tip # 12139:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nastavení bezpečnosti souborů a aplikací v Revitu.

A - odpověď BIM aplikace Autodesk Revit obsahuje (podobně jako AutoCAD) několik nastavení pro zajištění bezpečnosti samotných projektových dokumentů a nadstavbových aplikací proti virům a dalším typům škodlivého kódu.

Obecně se doporučuje instalovat nadstavbové aplikace pouze z renomovaných zdrojů a pokud možno opatřené digitálním podpisem.

Načítání a spouštění doplňkových aplikací a maker lze řídit nastavením v dialogu "Možnosti aplikace" (Možnosti > Makra) nebo odpovídajícími volbami v souboru REVIT.INI (sekce [Macro], volby AppSecurity a UIDocSecurity).

Pro ochranu před makry uvnitř BIM souborů je vhodné nastavit bezpečnostní volbu "Dotázat se před povolením maker dokumentu". Aplikační makra pak lze ověřovat digitálním podpisem, resp. zcela vypnout volbou "Zakázat aplikační makra".

viry a revit

Při načítání digitálně podepsaných nadstavbových aplikací Revitu je nutné určit, zda příslušnému vydavateli důvěřujete. Z dialogu výzvy zvolte jednu z možností:

  • Vždy načíst: Soubor pochází od vydavatele, kterého znáte a kterému důvěřujete. Při dalším načítání bude tento nebo jakýkoli jiný soubor podepsaný tímto vydavatelem načten, aniž by bylo toto upozornění znovu zobrazeno.
  • Načíst jednou: Chcete načíst aktuální verzi aplikačního souboru, které důvěřujete. Pokud budete chtít daný soubor načíst příště, zobrazí se toto upozornění znovu.
  • Nenačítat: Požadavek na načtení souboru bude zamítnut.

Samostatné ohrožení představují možné zranitelnosti v Dynamo skriptech, především v uživatelsky instalovatelných uzlech (node). Používejte pouze důvěryhodné zdroje.

Předem si ale vyzkoušejte, zda tato bezpečnostní antivirová nastavení nenaruší fungování vašich stávajících firemních automatizačních nástrojů a rutinně využívaných nadstaveb.

Revit
100% *  CAD 
7.2.2019    1693×   FAQ  
autocad dialog revit
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist