Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3832

CAD tip CAD tip # 11793:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nedokumentovaný kód textového pole - obsah MTextu bez řídicích znaků.

A - odpověď Pomocí dynamického textového pole v AutoCADu můžete přenášet (propojovat) vlastnosti výkresových objektů a automaticky je propojovat. Můžete například určit obsah textového objektu obsahem jiného, zdrojového objektu. Změna jednoho textu se pak projeví aktualizací mnoha textů ve výkresu (např. na jednotlivých listech rozvržení).

Pro tento přenos stačí použít příkaz TPOLE (_FIELD) nebo funkci textové pole (field), zvolit kategorii Objekty, vybrat zdrojový objekt (např. Text) a z něj pak požadovanou vlastnost - např. Obsah (Contents). Tím se v panelu "Výraz pole" (Field expression) vypíše vygenerovaný výraz textového pole - např. %< \AcObjProp Object(%< \_ObjId 2203960724656>%).TextString>%. Ten můžete také ručně zkopírovat (Ctrl+C/Ctrl+V) do libovolného textu v témže DWG výkresu a vytvořit tak dynamické propojení se zdrojovým objektem.

Někdy je však potřeba přenést i obsah odstavcového textu, a to bez jeho řídicích znaků pro přepínání barev, písem, sloupců či odrážek. Chcete-li přenést čistý obsah odstavcového textu (MText) do atributu nebo řádkového textu (Dtext), stačí ve vygenerovaném výrazu pole (jeho řetězci) nahradit vlastnost ".TextString" nedokumentovanou a nenabízenou vlastností ".Text". Upravený výraz (vzorec) pak vložte do výkresu jako pole nebo jím upravte existující text. Do jednořádkového textu se tak přenese celý obsah Mtextu, ale již bez řídících, přepínacích znaků.

Příklad upraveného výrazu:

%< \AcObjProp Object(%< \_ObjId 2203960724656>%).Text>%

Celý postup pak ilustruje videoukázka:

ACADLT
100% *  CAD 
13.2.2018    927×  
atribut text výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist