Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5850

CAD tip CAD tip # 12353:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Některé kóty AutoCADu Mechanical se mi nezobrazí v rozvržení výkresového prostoru v DWG.

A - odpověď Kóty vytvořené z předlohy AM_ISO se nezobrazí ve výkresovém prostoru DWG souboru otevřeném v AutoCADu.

Problém je obvykle způsoben tím, že u kót je nastaveno měřítko poznámky a toto měřítko poznámky neobsahuje hodnotu měřítka použitou ve výřezu v rozvržení.

Ověřte, zda u kótovacího stylu nemáte nesprávně použité Poznámky. Volbu poznámek najdete v Upravit kótovací styl > Upravit aktuální kótovací styl > v záložce Přizpůsobit > upravit Měřítko kót > odškrtnout Poznámky.

Existují dvě možnosti řešení:

  1. Nechcete používat měřítka poznámky:

    Aby se další kóty nevytvářely s měřítkem poznámky, tak musíte změnit váš kótovací styl a jeho podstyl (např. "Lineární"). Tedy nesmí u těchto stylů v dialogu pro kótovací styl být symbol měřítka poznámky.

    Dále je nutné u stávajících kót odstranit měřítko poznámky. Vyberete kóty a v paletě vlastností změníte v sekci "Různé" vlastnost "Poznámky" na "Ne".

  2. Chcete používat měřítka poznámky:

    Ve vlastnostech kót přidáte v měřítku poznámky měřítko, ve kterém se má kóta zobrazovat - např. měřítko 10:1 pokud výřez v rozvržení má měřítko 10:1.

    Vyberete kóty, které chcete, aby se zobrazovaly v měřítku 10:1. V paletě vlastností kliknete v sekci "Různé" na hodnotu 1:1 u vlastnosti "Měřítko poznámky". Objeví se vpravo od této hodnoty obdélníček a na ten kliknete. V dialogu "Měřítko objektu poznámky" kliknutím na tlačítko "Přidat" přidáte měřítko 10:1. Tyto kóty se potom budou zobrazovat v měřítku 10:1 (tedy ve výřezech s tímto měřítkem). Ve výřezech s jiným měřítkem se zobrazovat nebudou. Aby se ve výřezu s jiným měřítkem kóty zobrazovaly, tak byste opět museli přidal toto měřítko v dialogu.

Měřítka poznámek jsou důležitá v případech, kdy chcete nebo naopak nechcete zobrazovat objekty poznámek v určitých měřítkách, například u výřezů s různými měřítky.

ACADMACADLT
100% *  CAD 
27.8.2019    1780×  
dialog kóta měřítko vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD Mechanical · AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist