Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6362

CAD tip CAD tip # 7299:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Obalová součást sestavy Inventoru.

A - odpověď Pro zjednodušení sestav a vytvoření obalového tělesa vnějšího povrchu sestavy lze v Inventoru použít funkci Obal (Sestavení > Komponenta > Obal, Shrinkwrap).

Ribbon - Obal

Tato funkce vytvoří zjednodušenou obalovou součást (IPT) z původní komplexní IAM sestavy, přičemž zachová asociativitu s tvarem původních součástí sestavy. Výsledná součást je podstatně menší než zdrojová sestava a rychleji se s ní pracuje při dalším zpracování. Obalovou součást lze s výhodou použít pro předávání 3D dat kooperujícím firmám bez poskytnutí detailů o vnitřní stavbě a bez rizika úniku nechtěných informací (ochrana duševního vlastnictví). Výlednou obalovou součást můžete dále exportovat do STEP, IGES, DWF, apod.

Při odvozování obalové součásti lze v dialogu "Možnosti obalu sestavy" nastavit řadu parametrů (např. odstranit malé součásti a otvory, odstranit neviditelné součásti, nezahrnout povrchové plochy, atd.):

Možnosti obalu sestavy - shrinkwrap

Další možnou cestou k vytvoření obalové formy sestavy je použití odvozené součásti (odečtení tvaru sestavy od tělesa formy, 3D otisk).
Inv2013Inv2012Inv2010
100% *  CAD 
7.4.2010    5761×  
dialog inventor povrch sestava součást
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist