Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5150

CAD tip CAD tip # 8373:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Off-line editace DWG souborů v AutoCADu 360 (WS).

A - odpověď Ač funguje bezplatná cloud aplikace AutoCAD 360 (AutoCAD Mobile) primárně jako online editor DWG výkresů, můžete ji použít i pokud zrovna nejste připojeni k internetu - ať už z technických důvodů (tunel, divočina bez signálu, iPad bez 3G) nebo z ekonomických důvodů (datový tarif účtovaný dle objemu, datový roaming v zahraničí).

Uvedený postup platí jak pro "desktop" verze AutoCADu 360 (pro internetové browsery nebo MacOS, ty ale musí být spuštěny online) tak především pro obě mobilní verze "AutoCAD 360 Mobile" - pro iOS (Apple iPad, iPhone) a pro Android (telefony a tablety, včetně Kindle Fire).

Na začátku každého sezení AutoCADu 360 (WS) je potřeba se přihlásit. Přihlášení je možné i v režimu off-line, ale pouze na již předem přihlášený (zapamatovaný) účet.

Downloaded - AutoCAD WS AutoCAD 360 si udržuje lokální kopie vašich výkresů. Tato volba se dá vypnout pomocí Settings > Local Storage, případně se dá omezit objem ukládaných výkresů (implicitně 100MB). Výkresy, se kterými chcete pracovat off-line, si musíte předem stáhnout do této lokální "cache". Otevřete (v online režimu) daný DWG nebo DXF výkres (na obrazovce Drawings) - tím se stáhne a uloží do lokálního úložiště. Případné aktualizace daného výkresu, ke kterým došlo mezitím na cloud serveru (editace od jiných uživatelů) můžete sesynchronizovat s vaším lokálním úložištěm pomocí tlačítka "Sync". U stažených výkresů se na obrazovce Drawings vždy zobrazí poznámka "Downloaded" a datum+čas stažení. Takto označené výkresy pak můžete prohlížet a editovat i off-line.

Editace a připomínkování výkresů v režimu off-line se neliší od běžné editace, s jedinou vyjímkou - editace textu. Ta není v off-line režimu povolena. Vaše změny výkresu jsou zaznamenány lokálně a na cloud úložiště jsou přeneseny při nejbližším online přihlášení AutoCADu 360.

Pokud během vaší off-line editace došlo k souběžné online aktualizaci DWG výkresu v cloudu, budete na to při přenášení vašich off-line změn upozorněni. Vaše editace budou v tomto případě na časové ose výkresu (Timeline) uloženy jako starší. Pokud chcete pokračovat na vaší verzi, uložte ji pod novým jménem.

Se standardní desktop verzí AutoCADu nebo AutoCADu LT jsou synchronizovány verze výkresů v cloudu. Další informace viz technologie v pozadí AutoCAD 360.

ACAD360ACADWS
100% *  CAD 
18.12.2011    5620×  
autocad cloud text účet výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 360 · ACADWS ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist