Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8046

CAD tip CAD tip # 10724:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Podpora normy ČSN v Inventoru - doporučení.

A - odpověď CAD/CAM aplikace Autodesk Inventor standardně podporuje kromě norem ISO, DIN, ANSI a dalších i české normy ČSN. K tomu, abyste mohli normy ČSN úspěšně využívat při práci, je potřeba provést několik kroků a nastavení. Díky dalším nastavením a knihovnám CAD Studia je možné rozšířit využití norem ČSN i pro dodatečné funkce.

  1. Při instalaci Inventoru nezapomeňte při volbě knihoven Obsahového centra (Content Center, OC) zatrhnout volbu Jiný standardní obsah (resp. Other Standard Content v EN verzi aplikace). Tato knihovna obsahuje mimo jiné i normu ČSN. Další informace jsou dostupné např. v Tipu 6999, který je platný i pro komerční verze Inventoru.
  2. V Obsahovém centru si následně vytvořte či upravte filtr, který umožní zobrazení součástí dle normy ČSN (normy ČSN je samozřejmě možné přiřadit i do jiného filtru, např. pro ISO, DIN apod.)

    Norma CSN

  3. Do Inventoru si doplňte materiálovou knihovnu s vybranými typy ocelí dle ČSN. K dispozici budete mít např. některé oceli třídy 11. Podrobnosti jsou uvedeny v Tipu 7123.
  4. Globální nastavení jednotek Inventoru přepněte na milimetry a normu výkresu přepněte na ISO. Norma ISO bude použita pouze jako základní výkresová šablona pro všechny nové výkresy, pokud se nerozhodnete využít výkresové šablony ČSN připravené CAD Studiem nebo šablony vlastní.

    Abyste mohli využít ČSN normu i při tvorbě výkresové dokumentace, zkopírujte si do adresáře šablon (typicky %PUBLICDOCUMENTS%\Autodesk\Inventor 201X\Templates\, ale může se lišit dle nastavení projektu) doplňkové šablony pro normu ČSN. Ty jsou k dispozici ke stažení z VIP sekce Helpdesku na adrese helpdesk.cadstudio.cz. Šablony ČSN jsou k dispozici nejen pro výkresy, ale i pro soubor součásti, plechu, sestavy a prezentace.

  5. Pro tvorbu děr pro šrouby odpovídající normě ČSN využijte upravený soubor clearance.xls, který je opět možné stáhnout jako jeden z bonusů CS+ ze sekce Download - viz Download. Pokyny k jeho použití najdete v Tipu 10722.

Na Helpdesku najdete i podrobný návod na správné vyplňování vlastností a doplňkovou aplikaci X-Tools pro automatizaci určitých činností při vyplňování některých vlastností.

Pro případné další dotazy a připomínky k přizpůsobení Inventoru českým a slovenským normám prosím kontaktujte CAD Studio.

Inventor
100% *  CAD 
1.2.2016    7878×   FAQ  
instalace inventor knihovna plech sestava součást šablona vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist