Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5035

CAD tip CAD tip # 10372:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Pohodlnější export DWG výkresů Civilu 3D do AutoCADu.

A - odpověď AutoCAD Civil 3D nabízí hned několik způsobů, jak přenášet projekty z DWG souborů obsahujících speciální AEC objekty do standardních holých DWG souborů pro AutoCAD nebo AutoCAD LT.

Je samozřejmě možné sdílet i originální DWG soubory bez úprav, protože pro AutoCAD existuje Civil 3D Object Enabler (viz Download), který civilovským AEC objektům porozumí a zobrazí je správně i v holém AutoCADu, a navíc je dostupný i v cloudových službách A360 podporujících soubory DWG (A360 Viewer, A360 Render...). Pokud ale chcete příjemci DWG zjednodušit život, převeďte soubor raději do jednoduchých entit AutoCADu.

  • Nastavením PROXYGRAPHICS na 1 se sice nezbavíte AEC objektů, ale i příjemce bez Object Enableru uvidí alespoň jejich grafickou podobu.
  • Ve starších verzích Civilu (2014) použijte příkaz EXPORTTOAUTOCAD nebo jednu z jeho speciálních podob (-ExportToAutoCAD, ExportToAutoCAD2000, ExportToAutoCAD2007Dxf, ExportToAutoCAD2010, ExportToAutoCAD2004Dxf...). Export příkazem -EXPORTTOAUTOCAD můžete dokonce provést až v samotném holém AutoCADu (s nainstalovaným Object Enablerem).
  • Dávkově můžete převod do DWG řešit příkazem CivilBatchConverter (AeccCivilBatchConverter).
  • Nejpohodlnější postup převodu do různých verzí DWG a DGN formátů nabízí od verze 2015 SP2 příkaz ExportC3DDrawing. Najdete jej také v aplikačním menu A > Export > Export výkresu Civil 3D. S podrobným nastavením a volbami převodu konvertuje jeden nebo dávkově více DWG výkresů, včetně externích referencí, s převodem jednotlivých typů AEC objektů na jednoduší entity.

CivilACAD
100% *  CAD 
24.6.2015    2903×  
autocad civil export formát převod reference render výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Civil 3D · AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist