Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8624

CAD tip CAD tip # 8805:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Pokus o načtení DLL aplikace skončí chybou Cannot load assembly.

A - odpověď Pokud si stáhnete nějakou doplňkovou .NET aplikaci pro AutoCAD, Revit nebo Inventor, nebo se snažíte spustit některou nadstavbovou .NET aplikaci umístěnou ve vaší firemní síti, může pokus o načtení aplikace (např. pomocí NETLOAD) skončit chybou:

Nelze načíst assembly. Detaily chyby: System.IO.FileLoadException: Nelze načíst soubor nebo sestavení file:///X:\mojeAplikace\DWGsync.dll nebo jeden z jejich závislých prvků. Operace není podporována. (Výjimka ...

resp.:

Cannot load assembly. Error details: System.IO.FileLoadException: Could not load file or assembly XXXX.DLL or one of its dependencies. Operation is not supported. Exception ...

Příčinou jsou bezpečnostní nastavení systémové komponenty Microsoft .NET Framework 4.0. Ta implicitně brání spuštění sestav (code assembly) ze síťových umístění nebo sestav stažených z web serverů, které jste předem nenastavili jako důveryhodné. Vzhledem k tomu, že .NET 4.0 je využíván v novějších verzích CAD aplikací (rodina 2013, popř. 2012), může k tomuto problému docházet v poslední době častěji.

K řešení je možné dojít dvěma cestami. DLL soubor dané aplikace, resp. ZIP archiv, ve kterém jste si aplikaci stáhli, je nutné po stažení tzv. odblokovat. V Průzkumníku klepněte na stažený soubor pravým tlačítkem myši a pomocí Vlastnosti zobrazte dialog vlastností souboru, ve kterém klepnete na tlačítko "Oblokovat" (Unblock):

Odblokovat

Poté lze lokální DLL aplikaci (i po jejím rozbalení z odblokovaného ZIP archivu) načíst již bez problémů.

Druhá, pohodlnější cesta je vypnutí oné kontroly načítání "vzdálených" .NET sestav. Toto nastavení provedete v tzv. manifest souboru dané aplikace. Jde o XML soubor editovatelný (opatrně) např. pomocí Notepadu. Manifest soubor acad.exe.config, resp. revit.exe.config najdete vždy v programové složce dané aplikce - např. tedy v C:\Program Files\Autodesk\Revit Architecture 2013\Program\.

Soubor otevřete (s potřebnými právy) v Notepadu a přidejte (nebo doplňte) v něm sekci <runtime> s XML parametrem loadFromRemoteSources:

<runtime>          
  <loadFromRemoteSources enabled="true"/> 
</runtime> 

Poté již bude vaše CAD aplikace načítat i "vzdálené" DLL doplňky.

Tento problém se netýká .NET aplikací instalovaných samostatným instalačním programem, tedy ani aplikací z Autodesk Exchange Apps.

ACADADTCivilInventorRevit
100% *  CAD 
6.9.2012    4113×   FAQ  
autocad dialog inventor revit rodina sestava vlastnosti XML
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Architecture · Civil 3D · Inventor · Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist