Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 12434

CAD tip CAD tip # 12999:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Popisky hodnot rozměrových parametrů dynamických bloků (parametry->atributy)

A - odpověď Jak do dynamického bloku doplnit dynamické popisky hodnot (kót) jeho rozměrových, resp. geometrických parametrů?

Za normálních okolností jsou parametry dynamických bloků pouze interní hodnoty, které nejsou ve vloženém bloku (referenci bloku) zobrazovány. Pokud je potřebujete zobrazit jako text, můžete do bloku přidat viditelné atributy a tyto geometrické parametry propojit s těmito standardními atributy bloku.

Je potřeba, aby daný parametr byl viditelný jako vlastnost, tedy aby na paletě Vlastnosti v editoru bloků u něj bylo "Zobrazit vlastnosti = Ano".

V editoru bloků (EDBLOK) přidejte příkazem ATRDEF nový přednastavený atribut a jako jeho Výchozí hodnotu stiskněte Vložit pole. Ze seznamu názvů polí zvolte "Zástupný text bloku" (BlockPlaceholder) a v seznamu vlastností bloku vyberte sledovaný geometrický parametr. Případně mu nastavte formát zobrazení. Změny bloku uložte.

Pro aktualizaci stávajících (již vložených) bloků je potřeba provést synchronizaci nové definice. Spusťte příkaz SPRBLOKU (_BATTMAN), zvolte daný dynamický blok a klikněte na Synchronizovat.

Po změně rozměru v referenci bloku bude potřeba provést regeneraci DWG výkresu, aby se změněný parametr promítnul do textu popisky.

ACADACLTCivil3DMapPlant3DADT
100% *  CAD 
2.7.2021    1147×  
atribut blok formát kóta reference text vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist