Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5227

CAD tip CAD tip # 8915:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Postup aktivace LISP utilit firmy CAD Studio.

A - odpověď Shareware utility CAD Studio pro AutoCAD a některé bonus utility "CS+" vyžadují pro odemčení plné funkčnosti jednorázovou aktivaci (registraci). Aktivační kód je nutné zakoupit, popř. si jej mohou zákazníci CAD Studia u většiny takovýchto utilit vygenerovat zdarma prostřednictvím Helpdesk portálu helpdesk.cadstudio.cz.

Aktivace aplikace probíhá pomocí dvou kódů - tzv. RequestCode, unikátního pro každý počítač a generovaného lokálně přímo vaší aplikací, a AuthorizationCode, odpovídajícího unikátního autorizačního (aktivačního) kódu generovaného firmou CAD Studio.

Zde je popis postupu aktivace LSP resp. VLX aplikace:

Všechny LISP aplikace fimy CAD Studio obsahují kromě hlavních "akčních" příkazů i příkaz CADSTUDIO, kterým lze vypsat právě načtené aplikace. Aplikace vyžadující aktivaci navíc obsahují další příkaz - CADSTUDIOREG. Pomocí tohoto příkazu lze zobrazovat a řídit aktivace (registrace).

Zadáním příkazu "CADSTUDIOREG" v příkazovém řádku AutoCADu zobrazíte seznam načtených LISP aplikací, jejich verze a stav jejich aktivace - zde je např. stav po načtení nezaktivované (tedy trial) verze aplikace CADstudio JobTime:

Předpokládejme, že nyní chcete aplikaci JobTime aktivovat (odemknout tak její pokročilé funkce) a že aktivační kód nebudete kupovat, ale vygenerujete si jej zdarma z vašeho účtu na Helpdesku.

Přihlaste se Helpdesk server vaším uživatelským jménem a v sekci tipů ("Databáze znalostí") zvolte v menu vlevo položku "Generátor kódů LISP aplikací" (až dole). Po potvrzení přihlášení v samostatném okně si na stránce "Generátor kódů" zvolte požadovanou aplikaci a pomocí copy-paste zadejte "Request Code" z odpovídajícího řádku v tabulce v AutoCADu:

Tlačítkem Generovat vygenerujte váš odpovídající autorizační kód. Kód je zobrazen a zároveň odeslán e-mailem na vaši adresu:

Volbou čísla aplikace (zde: 1) přejděte ve stále běžícím příkazu CADSTUDIOREG na zadání Autorizačního kódu a opět pomocí copy-paste jej přeneste z web stránky generátoru nebo z kopie v obdrženém e-mailu (nebo z e-mailu po koupi licence). Dokončete zadání. Aplikace je nyní zaktivována:

Při dalším spuštění příkazu CADSTUDIOREG je již aplikace JobTime vypisována jako aktivní a všechny její funkce jsou tak k dispozici bez omezení.

Non-LISP aplikace CAD Studia pro AutoCAD, Inventor či Revit používají odlišný mechanismus aktivace licence, ale rovněž využívají principu dvojice kódů RequestCode a AuthorizationCode.

Pro pomoc s případnými problémy při aktivaci aplikací prosím kontaktujte technickou podporu CAD Studia.

ACADADTACADMCivilMapACADE
100% *  CAD 
16.11.2012    5155×   FAQ  
autocad databáze inventor licence lisp revit účet
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist