Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5823

CAD tip CAD tip # 11825:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Použití barev (palety) Pantone či RAL pro vaše modely ve Fusion 360.

A - odpověď Editor vzhledů (Appearance) v Autodesk Fusion 360 nabízí volbu barvy dle standardizované barevné palety Pantone. V nabídce jsou palety PANTONE+ Solid Coated-V3, PANTONE+ Solid Uncoated-V3, PANTONE+ Pastels & Neons Coated, PANTONE+ Pastels & Neons Uncoated, PANTONE+ Metallics Coated, PANTONE+ Premium Metallics Coated, PANTONE FHI Cotton TCX, PANTONE FHI Cotton TCX-210 Colors a PANTONE FHI Paper TPG.

Stiskem "a" spusťte dialog (paletu) editoru vzhledů APPEARANCE, přesuňte potřebný (výchozí) typ vzhledu do okna "In This Design" nebo vytvořte novou kopii a poklepejte na něj (nebo pravé tlačítko > Edit). Podobně se ke vzhledům dostanete z dialogu MATERIALS (materiály).

V dialogu stiskněte tlačítko "Color Libraries" a vyhledejte nebo vyberte požadovaný barevný odstín z nabídky zvolené palety PANTONE. Po potvrzení pomocí OK bude odstín přiřazen zadanému vzhledu.

Můžete rovněž rozšířit váš Fusion 360 pro použití RAL, BS, AS and NCS knihoven barev stažením ZIP souboru RALcolours z Download, jeho rozbalením do složky C:\Users\[jménouživatele]\AppData\Local\Autodesk\Common\Material Library\20081401\slib\resource\PantoneColors a restartem Fusion:

RAL Colours

Nativní palety RAL jsou již v seznamu přání IdeaStation

Fusion360
100% *  CAD 
18.3.2018    1779×  
barvy dialog fusion knihovna materiál
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist