Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8809

CAD tip CAD tip # 6998:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Práh upřesnění pro výpočet pevnosti.

A - odpověď Pro výpočet pevnostní analýzy (FEA) v Inventoru Professional může být potřeba nastavit parametry výpočtu.

Inventor používá pro pevnostní výpočty trojúhelníkové sítě s tzv. p-zjemněním (řád polynomického výrazu) a h-zjemněním (velikosti opsaných kružnic trojúhelníků sítě). Upřesnění parametru "p" nelze uživatelsky ovlivnit, ale upřesnění "h" ano.

Pro první 2-3 iterace výpočtu pevnosti využívá Inventor pouze p-zjemnění (lineární a kvadratické). V dalších iteracích pak už může využívat i h-zjemnění. To závisí na uživatelském nastavení parametru "Maximální počet upřesnění h" na kartě "Výpočetní modul" v dialogu Nastavení pevnostní analýzy. Hodnoty větší než 0 povolí h-zjemnění.

Parametr "Práh upřesněnění h" určuje, kde bude zjemňována geometrie sítě. Ovlivňuje způsob redukce geometrie v místech, kde vyskytují singularity a koncentrace zatížení. Hodnoty blížící se 1 nastaví zjemnění (zmenšování) pouze pro prvky v bezprostřední blízkosti singularity nebo místa zhoršené konvergence (ostatní prvky ponechá beze změn). Hodnoty blízké 0 naopak zmenší i prvky daleko od problematického místa, což může vést k problémům s kapacitou RAM a výkonem.

Extrémní případy:

  • Hodnota 0 určí všechny prvky v množině jako kandidáty pro upřesnění. Hodnotu 0 můžete považovat za maximální upřesnění.
  • Hodnota 1 odstraní všechny prvky v množině z upřesnění, k žádnému upřesnění tedy nedojde.

Pevnostní analýza

Nastavení parametrů lze vyvolat na dvou místech - pomocí funkce "Nastavení pevnostní analýzy" v ribbonu Nastavení (ta ovlivní jen budoucí výpočty), nebo pomocí funkce "Nastavení konvergence" v ribbonu Připravit (ta ovlivní aktuální výpočet).

InventorPro2010
100% *  CAD 
16.10.2009    4540×  
dialog inventor
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: InventorPro2010 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist