Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4798

CAD tip CAD tip # 7108:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přepněte AutoCAD do režimu TURBO.

A - odpověď Turbo Často se na nás uživatelé obracejí se stavem, kdy AutoCAD najednou pracuje pomaleji nebo má delší odezvy na příkazy. Vedle příčin spočívajících na obsahu výkresu (viz tipy) může být tento stav zapříčiněn i nastavením AutoCADu (jeho proměnných).

Pro tento případ může pomoci malá LISP utilita pro AutoCAD - TURBO. Ta odhalí případné vnitřní vlivy "pomalosti" a pomůže zrychlit AutoCAD. Její příkaz TURBO přepne AutoCAD (2022-2007, libovolná profesní verze) do rychlejšího módu nastavením všech významných proměnných ovlivňujících rychlost zobrazení. Vliv "turbo" režimu může být různý - hodně malý (pokud už většinu nastavení máte stejně provedenu nebo máte rychlý počítač), ale i řádový (zvláště pokud máte pomalejší počítač nebo pracujete ve virtualizovaném prostředí). Další spuštění příkazu TURBO (v téže relaci AutoCADu) vrátí všechna nastavení na vaše původní hodnoty (popř. použijte příkaz Turbo0).

Aktivní Turbo režim je indikován červeným textem příkazového řádku a zobrazením [TURBO] ve stavovém řádku. Můžete si nastavovat a přidávat i vaše vlastní proměnné pro urychlení práce v režimu Turbo.

Bezplatná aplikace TURBO je ke stažení na stránce Download. Další informace najdete v doprovodném Readme.

ACAD2022ACAD2018ACAD2012ACAD2010ACAD2007
100% *  CAD 
14.12.2009    8921×  
autocad lisp proměnná text výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist