Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5438

CAD tip CAD tip # 11119:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Převod jakékoliv křivky na segmentovanou linii.

A - odpověď Při práci s DWG výkresy v AutoCADu, v Civilu 3D nebo Plantu 3D někde narazíte na problém, že určitá konstrukční nebo modelovací operace vyžaduje konkrétní typ entity a nepodporuje zrovna ten typ objektu, který máte ve výkresu k dispozici - např. SPLINE nebo 3D POLYLINE.

V těchto případech pomůže univerzální aplikace Curve2Lin, která převede jakoukoliv křivku na čarovou geometrii složenou z přímých segmentů zadané jemnosti (délky, přesnosti). Konkrétně můžete tako konvertovat úsečky, 2D a 3D křivky, spline, elipsy, kružnice a oblouky.

Bonus (CS+) aplikaci Curve2Lin si stáhněte z Helpdesku CAD Studia, načtěte pomocí APLČTI a spusťte zadáním příkazu CURVE2LIN. Můžete hromadně vybrat objekty pro převod a zadat požadovanou přesnost (délku segmentu). Vybrané objekty budou nahrazeny segmentovanými liniemi typu LINE, LWPOLYLINE nebo 3DPLINE. Segmentaci lze použít v módu pravidelných segmentů doplněných volitelně o původní vrcholy křivky, nebo s optimalizací, kdy přímé segmenty resp. segmenty neodchylující se od původní geometrie o více než setinu zadané délky segmentu, budou vynechány/zjednodušeny.

Původní geometrie je volitelně vymazána nebo ponechána (dle nastavení DELOBJ).

Další možnosti využití nabízí tato aplikace při převodu oblouků s nestandardním normálovým vektorem (z DGN), u kterých selže utilita Normalize či Reset210, nebo při převodu složité geometrie DWG na jednoduché segmenty pro následný export do DXF pro cizí aplikace (pálicí stroje, apod.)

ACAD
100% *  CAD 
2.10.2016    2222×  
civil export křivka převod výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist