Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 67

CAD tip CAD tip # 9831:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přihlášení na Autodesk 360 a online sdílení souborů.

A - odpověď Jednou z nejčastěji využívaných funkcí cloudu "Autodesk 360" je možnost online sdílení dokumentů - buď soukromého sdílení s přizvanými uživateli nebo veřejného sdílení pro všechny uživatele, kteří znají konkrétní URL odkaz.

Služba sdílení na Autodesk 360 je bezplatná, pro pokročilejší funkce cloudu a pro zvýšenou kapacitu datového úložiště je potřeba mít aktivní Autodesk Subscription (na libovolný produkt Autodesku).

Po otevření zabezpečené stránky 360.autodesk.com jste vyzváni k přihlášení. Pokud dosud nemáte účet "Autodesk ID" (viz tip - jak získat ID), klikněte na tlačítko "Vytvořit účet" a vyplňte požadovaná pole formuláře. Všechna pole jsou vámi volitelná, Autodesk ID je vámi zvolené přihlašovací jméno. Účet je bezplatný.

Po úspěšném přihlášení vaším přihlašovacím jménem a heslem vidíte poslední aktivitu (upload nebo download souborů) na vašem účtu. Odkaz "Dokumenty" (nahoře) vás přenese do "správce souborů", kde vidíte seznam a náhledy dokumentů (souborů) nahraných do vašeho soukromého úložiště Autodesk 360. Pomocí "Odeslat" můžete do cloudu nahrávat nové CAD dokumenty (anebo si nastavte synchronizaci s cloudem či ukládání do cloudu ve vaší CAD aplikaci). Jednotlivé uploadované CAD soubory můžete interaktivně prohlížet a pomocí kontextového menu "Akce" můžete nastavit jejich sdílení. To funguje buď přizváním konkrétních uživatelů (zadáním jejich e-mailových adres) nebo nastavením "veřejného" sdílení, kdy vám cloud nabídne veřejnou zkrácenou adresu (a360.co/unikatnitext) odkazující na váš dokument. Veřejné sdílení umožňuje dokument stáhnout a prohlížet, u soukromého sdílení můžete určit jednotlivá práva - zobrazit, zobrazit a stáhnout, zobrazit a stáhnout a aktualizovat, nebo plný přístup (rozšířit sdílení).

Po přizvání obdrží konkrétní uživatel e-mail podobného znění s odkazem na zpřístupněný soubor:

Viz též ukázka:

Viz též licencování cloud služeb

Autodesk360cloudDWG
100% *  CAD 
19.5.2014    2859×   FAQ   Začátečník
cloud sdílení účet
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Autodesk360 · cloud · DWG ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist