Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4990

CAD tip CAD tip # 7464:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přizpůsobení informačního popisku souboru Inventoru (vlastností) - InfoTip.

A - odpověď Pokud v Průzkumníku Windows přejedete kurzorem nad názvem souboru aplikace Inventor (IPT, IAM, IDW...), zobrazí se informační popisek (bublina, tooltip) s přednastavenými vlastnostmi daného souboru.

Průzkumník - infotip

Textový XML soubor konfigurace InfoTip.config ovládá obsah (sortiment) těchto informačních popisků. V souboru konfigurace můžete přizpůsobit jednotlivé zobrazované prvky (parametry) a ovládat tím informace zobrazené v informačních popiscích. Upravujte pole exclude="no", popř. exclude="yes" pro vynechávaná pole (např. Schválil, Web odkaz, Odhad ceny a další vlastnosti souboru/modelu).

Soubor konfigurace se nachází v umístění - např.:

Systém Windows XP:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Autodesk\Autodesk Inventor 2011\InfoTip.config

Systém Vista/Windows 7/Windows 8/Windows 10:
C:\ProgramData\Autodesk\Autodesk Inventor 2011\InfoTip.config
resp.
C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2013\InfoTip\cs-CZ\InfoTip.config

Pokud v systémech Windows XP a Vista přejedete kurzorem přes jeden soubor a pak přes jiný, systém vždy znovu načte soubor infotip.dll. Následně tak okamžitě zaktualizuje případný vámi upravený obsah informačních popisků.

V systému Windows 7 a vyšších se obsah ukládá do vyrovnávací paměti informačních popisků. Než se aktualizace souboru konfigurace projeví, je nutné Systém Windows restartovat nebo znovu zaregistrovat dynamickou knihovnu infotip.dll. Chcete-li zaregistrovat soubor infotip.dll, zadejte do příkazového řádku následující příkaz (dvojpříkaz) - např.:

regsvr32 /u "C:\Program Files\Autodesk\Inventor 2017\Bin\InfoTip.dll"
regsvr32 "C:\Program Files\Autodesk\Inventor 2017\Bin\InfoTip.dll"

Pokud odstraníte celý soubor konfigurace informačních popisků, systém vytvoří a zobrazí nový při nejbližším příštím přejetí kurzoru přes libovolný soubor aplikace Inventor. Nový konfigurační soubor obsahuje výchozí konfiguraci.

V souboru je možné odkazovat na standardní vlastnosti dokumentu i na některé nestandardní, např. Materiál - použijte ID a název z tabulky mapování iVlastností. Nelze přímo použít uživatelské iVlastnosti (custom iproperties), ale můžete si pomoci trikem - požadovanou uživatelskou iVlastnost si automaticky naplňte do některé standardní iVlastnosti formou funkce (např. do pole Schválil zapište "=< Propojovací kód SAPu>") a v konfiguračním souboru InfoTipu změňte zobrazovaný název na přiléhavější popis zobrazované hodnoty.

Inventor2016Inventor2014Inventor2012Inventor2011
100% *  CAD 
21.7.2010    3412×  
inventor knihovna materiál model
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist