Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4925

CAD tip CAD tip # 11167:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Problém AutoCADu ve Windows 10 Anniversary Update (klávesa F8).

A - odpověď Po instalaci aktualizace Win10 "Anniversary Update" (update 1511) mohou v některých případech nastat problémy v práci AutoCADu 2017 či 2016 (starší verze nejsou s Win10 kompatibilní) - např. nefungují některé funkční klávesy (F8-orto, F9-krok a další) nebo nastává problém při aktivaci licence AutoCADu 2016 prostřednictvím nové verze web browseru Edge.

V tomto případě (do vyřešení opravy na straně Microsoftu nebo Autodesku - aktualizace: instalujte hotfix pro AutoCAD 2016/2017/2018, viz níže) může být vhodné vrátit instalaci Windows do původního stavu, před výroční aktualizací.

Ve Windows menu (Start) klikněte na ikonku ozubeného kola - "Nastavení" (Settings). V panelu "Nastavení Windows" zvolte "Aktualizace a zabezpečení" (Update & security). V levém menu zvolte "Obnovení" (Recovery) a použijte tlačítko v poli "Vrátit zpět předchozí build" (Go back) - pokud je k dispozici. Vrácení totiž můžete provést nejvýše 10 dnů po instalaci aktualizace.

Pokud potřebujete výroční aktualizaci zachovat nebo pokud už ji nelze vrátit zpět (>10 dnů), můžete funkční klávesy zprovoznit nastavením proměnné TEMPOVERRIDES na 0.

Tento problém odstraňuje hotfix 2018.0.1, 2017.1.1 nebo 2016.0.10 (a vyšší, např. 2018.1).

ACADLT
100% Win10  CAD 
12.11.2016    4201×  
autocad instalace licence proměnná
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist