Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 327

CAD tip CAD tip # 9384:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Problémy s přístupem na obnovenou zálohu Plant3D projektu na síťovém disku.

A - odpověď Aplikace AutoCAD P&ID a AutoCAD Plant 3D používají vlastní mechanismus cache pro data projektů uložených na síťových discích (složkách) nebo pro projekty otevírané přes VPN. Lokální cache urychluje přístup k často aktualizovaným datům projektu. Tento mechanismus se nazývá "Persistent Local Data Cache" (PLDC).

Pokud do stejné síťové složky obnovíte starší verzi projektu ze zálohy, nemusí být obsah lokální cache správně obnoven a někteří uživatelé tak mohou narazit na problémy při editaci projektu.

Po obnovení nebo po změně konfigurace projektu je proto vhodné ručně (při vypnutém Plantu) vymazat lokální cache mezipaměť. Na to slouží utilita PnPLocalDataCachePurger.exe, kterou najdete v programové složce Plantu, tedy např. C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2014\PLNT3D.

Výmaz cache paměti nijak neohrozí data vašich projektů - ta budou automaticky obnovena ze vzdálených projektových složek při prvním přístupu.

Doporučujeme spustit "cachepurger" i v případě, že potřebujete uvolnit místo na disku C: nebo po ukončení projektu v AutoCADu P&ID nebo Plant 3D.

PIDPlant
100% *  CAD 
13.8.2013    2406×  
autocad konfigurace
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: PID · AutoCAD Plant 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist