Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6113

CAD tip CAD tip # 11468:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Proč nepoužívat hladinu DEFPOINTS pro kreslení pomocné geometrie?

A - odpověď V historických dobách AutoCADu se používala systémové hladina automatických pomocných bodů kótování - DEFPOINTS - pro kreslení pomocné geometrie výkresu. Využívalo se implicitní vlastnosti této hladiny, totiž že není vykreslována při výstupu výkresů (tisku).

Toto "zneužívání" hladiny DEFPOINTS ale není příliš vhodné. Jednak příznak "Vykreslovat" je běžně k dispozici již u všech uživatelsky definovaných hladin a jednak AutoCAD očekává, že v hladině DEFPOINTS jsou skutečně jen jeho vlastní pomocné body kót a v některých situacích se k obsahu této hladiny chová speciálním způsobem. To může způsobovat problémy při následné práci s DWG výkresem - zvlášť pro jiné uživatele.

Porovnejte např. chování výběru objektů v hladině DEFPOINTS při zmrazení běžné hladiny a při zmrazení hladiny 0 - objekty najednou nelze vybrat:

Pokud do hladiny DEFPOINTS umístíte např. hranici výřezu a následně zmrazíte hladinu 0, nebude možné výřezu nastavit fixní měřítko.

Podobně se chová hladina DEFPOINTS i při prostém vypnutí hladiny 0. Pokud ještě přičtete možné kombinace s objekty vloženými do bloků, skupin nebo výkresového prostoru, je využívání hladiny DEFPOINTS zdrojem zbytečných komplikací.

V hladině DEFPOINTS se rovněž nerespektuje nastavení vzhledu zobrazení bodových entit (PDMODE/PDSIZE).

Nevhodnost postupu naznačuje i příkaz _AUDIT v AutoCADu - pokud najde objekty nakreslené v hladině DEFPOINTS, přesune je jako chybu do protokolové hladiny $AUDIT-BAD-LAYER (čímž je mimochodem opět zviditelní pro tisk).

Vyhněte se kreslení uživatelských objektů do hladiny DEFPOINTS. Pokud objekt nechcete tisknout, umístěte jej do hladiny s vypnutým příznakem "Plot" (Kreslit).

ACADLT
100% *  CAD 
9.6.2017    4657×   FAQ  
autocad blok bod hladina kóta měřítko skupina tisk vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist