Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7332

CAD tip CAD tip # 8961:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Promítnutí křivky na kulovou plochu (kouli).

A - odpověď Pomocí freeware utility CADstudio SphereProj můžete promítnout libovolnou 2D křivku (polyline, spline, oblouk, úsečku) nebo skupinu křivek na kulovou 3D plochu (povrch).

Aplikaci SphereProj si můžete stáhnout stejně jako další freeware utility CAD Studia z Download. Načtěte ji pomocí APLČTI a poté spusťte příkaz SphereProj. Po zadání poloměru koule vám příkaz vyznačí obdélníkovou oblast, která bude promítnuta na kouli (se středem v 0,0,0). Libovolnou 2D křivku nakreslenou v této oblasti pak můžete přenést (promítnout, převést) na 3D povrch koule (vodorovná osa obdélníka tvoří "rovník" koule, jeho horní a dolní hrana tvoří severní a jižní "pól"). Při promítnutí je respektována barva původní křivky. Lze určit přesnost převodu - počet úseků, na které bude rozdělena každá jednotlivá křivka.

Chcete-li promítnout text, nejprve jej převeďte na křivky - viz tip 272. Promítání geometrických entit na libovolný 3D povrch řeší tip 7296.

ACAD
100% *  CAD 
9.12.2012    3461×  
barvy křivka povrch převod skupina text
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist