Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6886

CAD tip CAD tip # 12277:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

PropByLayer - inverzní funkce k NastavDleHlad.

A - odpověď LISP utilita PropByLayer slouží jako opačná (inverzí) funkce k příkazu NastavDleHlad. Tak, jak tento příkaz mění vlastnosti objektů na "DleHlad" čímž přeberou barvu, typ čáry a další vlastnosti hladiny, ve které leží, aplikace PropByLayer naopak nahradí u vámi vybraných objektů jejich vlastnosti "DleHlad" skutečnými individuálními explicitními vlastnostmi přebranými z hladin, ve kterých jednotlivé entity leží.

LISP aplikaci si stáhněte z Download, načtěte pomocí APLČTI, zadejte příkaz PROPBYLAYER a vyberte měněné objekty. Bude jim přiřazena barva (ACI i truecolor), typ čáry, tloušťka čáry a průhlednost dle definice jejich hladiny. Již individuálně přednastavené vlastnosti objektů nebudou měněny - pokud chcete změnit i ty, proveďte nejprve NastavDleHlad.

Tato aplikace obsahuje také příkaz PropByObject, který hromadně nastaví vlastnosti hladin podle prvního objektu v dané hladině.

ACADADTPlantCivil
100% *  CAD 
21.6.2019    1404×  
barvy hladina lisp vlastnosti
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist