Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8198

CAD tip CAD tip # 8356:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Průzkumník obsahu rychle vyhledá jakýkoliv výkres či blok.

A - odpověď Jedna z užitečných novinek AutoCADu 2012 - "Průzkumník obsahu" (příkaz CONTENTEXPLORER, ribbon Moduly plug-in > Obsah > Prozkoumat) může být použita pro rychlé vyhledání libovolného DWG výkresu, bloku v DWG výkresu, textu v DWG výkresu, hladiny, stylu či určité vlastnosti. Můžete přitom prohledávat nejen výkresy na vašem lokálním disku, ale i DWG soubory na jiných počítačích a v síťových složkách.

V paletě "Průzkumník obsahu" nejprve musíte nadefinovat složky, která mají být indexovány. Jakýkoliv DWG soubor, který přibude v těchto složkách pak bude automaticky zaindexován samostatně běžící systémovou službou Autodesk Content Service. V tomto rychlém indexu následně vyhledávají funkce Průzkumníku obsahu.

Můžete vyhledávat podle řady typů objektů uvnitř DWG souboru:

Pod ikonkou montážního klíče se skrývají statistické údaje zobrazující aktuální stav indexace zadaných složek. Indexace má přitom 3 postupné fáze:

  1. Vyhledáno: rychlé prvotní nalezení nového nebo změněného souboru (lze vyhledávat podle jména souboru), cca desetiny vteřiny
  2. Částečně: indexace vlastností dokumentu (lze vyhledávat podle vlastností), cca vteřiny
  3. Dokončeno: nejpomalejší fáze - indexace všech objektů samotného výkresu (textové objekty, hladiny, styly...), cca desítky vteřin

Dosud plně nezaindexované výkresy jsou ve výpisu dočasně označeny ikonkou hodin.

Výsledky hledání jsou prezentovány formou náhledů DWG souborů. Klepnutím pravým tlačítkem myši můžete daný výkres otevřít, otevřít s najetím na hledaný text, vložit jako blok do aktuálního výkresu nebo zobrazit zaindexované podrobnosti (vlastnosti, včetně uživatelských vlastností, atd.):

Ve vyhledávacím řetězci můžete zadávat nejrůznější logické podmínky nebo vyhledávat konkrétní vlastnost (formát vlastnost:hodnota). Např. toto hledání vybere všechny výkresy obsahující vlastnost "jobtime", tedy DWG výkresy se zaznamenanými údaji o čistém čase stráveném editací (utilita JobTime):

Pokud vám Průzkumník obsahu nefunguje, aplikujte aktualizaci verze 2012 dostupnou na stránce Download

ACAD2012
100% *  CAD 
5.12.2011    4366×   FAQ  
blok formát hladina text vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2012 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist