Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4057

CAD tip CAD tip # 8090:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Purpurový nebo azurový rámeček kolem okna pohledu Revitu.

A - odpověď Fialový (purpurový) nebo zelenomodrý (světle modrý, azurový) rámeček kolem pohledu Revitu indikuje, že pracujete se skrytými prvky projektu (scény).

Zelenomodrý rámeček (a titulek "Dočasně skrýt/izolovat") upozorňuje, že ve scéně je použita funkce "Dočasně skrýt" - tedy že některý prvek právě není viditelný. Dočasné zneviditelnění vybraného prvku nebo celé kategorie prvků zajistíte pomocí ikonky brýlí v dolní liště. Vyberte prvek, který chcete skrýt, a stiskněte ikonku brýlí - v nabídce zvolte "Skrýt objekt". Rychlejší cesta je po výběru prvku stisknout klávesovou zkratku HH.

Obnovení dočasně skrytých objektů dosáhnete opět pomocí brýlí - funkce "Obnovit dočasně skryté", nebo stiskem akcelerátoru HR (reset). Dočasně skryté objekty jsou obnoveny i po znovuotevření projektu; standardně se i tisknou.

Chcete-li dočasné skrytí změnit na stálé, použijte funkci "Použít skrýt/izolovat na pohled" pod ikonkou brýlí.

Revit brýle

Fialový rámeček (s titulkem "Zobrazit skryté prvky") vyvoláte stiskem ikonky žárovky na spodní liště - v tomto režimu se zobrazí i skryté objekty (ostatní jsou šedivé), abyste je mohli obnovit z jejich kontextové nabídky - klikněte na skrytý (fialový) objekt pravým tlačítkem. "Fialový" režim vypnete opětným stiskem ikonky žárovky.

Revit2012
100% *  CAD 
19.7.2011    2865×  
revit zkratka
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 2012 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist