Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4131

CAD tip CAD tip # 1511:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Po načtení výkresu do Architectural Desktopu se jednotky změní na palce.

A - odpověď V Architectural Desktopu (AutoCADu Architecture) jsou kromě výkresových jednotek AutoCADu i další nastavení týkající se délkových a plošných jednotek. Ve výkresech DWG z "holého" AutoCADu tato nastavení chybějí. Doplňte je proto nastavením v dialogu Desktop- Drawing setup-Units, resp. Desktop-Nastavení výkresu-Jednotky. Nenechte však změnit měřítko jednotek ve výkresovém a modelovém prostoru - výkres by se vám zvětšil/zmenšil.

Načítaný výkres z AutoCADu může mít rovněž nesprávně nastaveny proměnné MEASUREMENT nebo MEASUREINIT - záleží na tom, z jaké šablony byl vytvořen:
acad.dwt - jednotky jsou palcové
acadiso.dwt jednotky jsou metrické (desítkové)

Pokud se takovýto výkres otevře v ADT, použijí se pro nastavení parametrů ve volbách Nastavení výkresu (Drawing setup) a také pro implicitní hodnoty AEC v Nástroje > Možnosti (Tools > Options) hodnoty z příslušných šablon acad.dwt (jednotky budou palce) resp. acadiso.dwt (jednotky budou metry). V ADT jsou tyto šablony uloženy v podadresáři šablon "AutoCAD templates".

Pozor! Pokud byl výkres z R14 vytvořen ze šablony acad.dwt a jednotky byly následně změněny na metrické (desítkové), tak se po otevření v ADT přesto jednotky objeví jako palce! Může za to proměnná MEASUREMENT, která nabývá hodnot 0 (anglické) a 1 (metrické). Pokud tato proměnná nebyla po změně jednotek u výkresu ze šablony acad.dwt změněna na 1 (standardně je 0), objeví se po otevření v ADT palce.

Tip: Doporučujeme použít při otevírání a používání dat z ne-ADT výkresů metodu, kdy se vytvoří nový výkres z vhodné šablony a data se z otevřeného R14 nebo jiného výkresu překopírují na původní souřadnice do tohoto nově vytvořeného výkresu. Vyřeší se tak několik problémů najednou. Odstraní se případné problémy s jednotkami, jsou již nadefinované styly, konfigurace zobrazení, české normy zobrazení, atd. Pokud se výkres R14 pouze prostě otevře, tak i když má např. jednotky korektní, tak je prázdný - bez stylů, bez konfigurací zobrazení...

ADT3ADT
100% *  CAD 
25.7.2001    5217×  
autocad dialog konfigurace měřítko proměnná souřadnice šablona výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist