Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5722

CAD tip CAD tip # 213:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak psát do výkresu ruské texty?

A - odpověď AutoCAD podporuje kódování Unicode, takže lze ve výkresu použít libovolných jazyků, abeced nebo znaků (i azbuka). Starší verze (< R13) používaly tzv. CodePage, tedy 8-bitové kódování.

Windows 95 a 98 používají systém CodePage stránek a pro vícejazyčné texty nejsou příliš vhodné; doporučujeme raději verze NT4 nebo Windows 2000, XP, Vista nebo Win7/Win8). V těchto Unicodových operačních systémech stačí doinstalovat patřičnou jazykovou podporu (např. ruštinu pro azbuku) a můžete přímo psát texty azbukou na klávesnici. Můžete použít některý z Unicode Truetype fontů nainstalovaných ve Windows (i pro styl písma ve výkresu). Pro východoevropské jazyky doporučujeme použít např. font ISOCPEUR (je k dispozici mj. na webu firmy CAD Studio - Download.

Pokud otevíráte starší výkres s texty v azbuce, může používat odlišné kódování a nestandardně kódované fonty azbuky. Pro zobrazení takovýchto textů je potřeba originální font, popř. (raději) výkres převést do standardního kódování pomocí utility CADstudio ReCoder.

ACADACAD14ACAD2000LT2000
100% Win  CAD 
11.6.2000    9559×  
autocad font text výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist