Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7271

CAD tip CAD tip # 2651:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak do kusovníku sestavy přidat některé z uživatelských parametrů (rozměrů) modelu?

A - odpověď

Často je v kusovníku potřeba uvádět některé parametry geometrie modelu - např. délku, tloušťku, apod. Jak takovýto parametr v kusovníku Inventoru zpřístupnit?

Nejprve je potřeba zvolený parametr zařadit do iVlastností souboru součásti. Otevřete .IPT soubor součásti a spusťte dialog Parametry (Nástroje -> Parametry, nebo Alt-TPP). V předposledním sloupci (Parametr exportu) zaškrtněte ty parametry, které chcete přenést do seznamu iVlastnosti a následně importovat do kusovníku.

Na kartě Uživatelské dialogu iVlastnosti (Soubor -> iVlastnosti, nebo Alt-SI) si můžete ověřit, že vámi zvolené parametry jsou přeneseny.

Nyní můžete do výkresu .IDW vložit kusovník (např. z panelu Poznámky výkresu). Zobrazení hodnot parametrů modelu dosáhnete úpravou kusovníku (např. poklepáním na vygenerovanou rozpisku). Ze seznamu nástrojů v dialogu 'Upravit kusovník' zvolte 'Výběr sloupce' (druhá ikonka) a jako 'Novou vlastnost' doplňte přesný název vámi zvoleného parametru, čímž rozšíříte seznam parametrů zobrazovaných v kusovníku.

Pozor, takto přidaný parametr kusovníku nebude ve výkresu automaticky zaktualizován při změně modelu! V prohlížeči ale uvidíte červenou ikonku u kusovníku - ta indikuje, že je potřeba kusovník zaktualizovat. Klepněte pravým tlačítkem na kusovník (v prohlížeči nebo ve výkresu) a z místní nabídky zvolte Aktualizovat.

Inventor6Inventor7Inventor8Inventor9Inventor10
100% *  CAD 
31.10.2002    9481×   FAQ  
dialog export inventor kusovník model prohlížeč proměnná součást vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist