Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4224

CAD tip CAD tip # 2893:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jaký je rozdíl mezi programy "VIZ Render", "Autodesk VIZ" a "3ds max"?

A - odpověď Provnání vizualizačních aplikací:
  • VIZ Render je modul, který je součástí aplikace Architectural Desktop 2004/2005/2006. Obsahuje funkce pro rendering a základní animační funkce z VIZe. Nenabízí žádné funkce pro modelování a není alternativou pro VIZ nebo 3ds max. Slouží jen pro vytváření fyzicky přesných vizuálních simulací v ADT. V novějších verzích AutoCADu Architecture již není dodáván.

  • Autodesk VIZ je samostatný nástroj pro fotorealistické vizualizace, modelování, technické ilustrace a pro vytváření architektonických procházek a obletů. Úzce spolupracuje s Autodesk produkty, obsahuje File-Link na AutoCAD, Architectural Desktop a Revit. VIZ 2006 (a vyšší) rovněž spolupracuje s Inventorem. Produkt byl nahrazen novějším 3ds Max Design.

  • Autodesk 3ds max je plnohodnotný vizualizační a animační nástroj. Obsahuje veškeré funkce VIZe plus další nástroje pro pokročilé vizualizace. Nabízí konektivitu na Autodesk produkty (mj. AutoCAD, Revit, Inventor). Nabízí nástroje pro částicové systémy, animaci postav (Biped), davové/skupinové scény a procedurální animace. Je platformou pro řadu plugin modulů. Používá se pro vizualizace, animace, filmové a televizní triky nebo vývoj počítačových her. Podobné funkce nabízí i 3D aplikace Autodesk Maya.

Viz též aplikace Autodesk multimedia

VIZVIZ2006ADT2004ADT2006maxmax7.5InventorACADMaya
100% *  CAD 
7.3.2003    8798×   FAQ  
animace autocad inventor render revit simulace skupina součást
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist