Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 12180

CAD tip CAD tip # 3036:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Ovládání AutoCADu pomocí gest (pohybů myši).

A - odpověď Pomocí aplikace StrokeIt (www.tcbmi.com/strokeit, bezplatná osobní licence) můžete AutoCAD nebo AutoCAD LT či Desktop aplikace ovládat gesty (předdefinovanými pohyby myši). Stylizované A tak například spustí příkaz pro psaní textu, pohyb nahoru doprava maximalizuje okno, apod.

Po spuštění StrokeIt se zobrazí ikonka aplikace v systémové liště Windows. Odtud také můžete spustit konfiguraci programu, kde lze nastavit pro jednotlivé aplikace požadované akce (reakce na určitý pohyb myši) a k nim přiřadit požadované příkazy (jaké klávesy má daná akce "namačkat") - viz obrázek:

Můžete si naimportovat soubor ACAD.SXP (ke stažení na Download), který jsme pro vás připravili jako ukázku několika příkazů AutoCADu vyvolávaných gestem ukazovacího zařízení.

Po načtení uvedeného souboru můžete vyzkoušet např. nakreslit (se stisknutým pravým tlačítkem myši) toto stylizované A - AutoCAD by měl spustit příkaz MTEXT.
Tímto pohybem nahoru-dolů pak snadno vyvoláte překreslení obrazovky (příkaz PŘEKR, resp. _REDRAW).
Další gesta jsou ve StrokeIt předdefinována jako univerzální a fungují i v AutoCADu (Zpět, Otevři, Ulož, Zavři, Tisk, maximalizace, atd.)

Pokud zadáte gesto, které StrokeIt nezná nebo nedokáže rozpoznat, zobrazí se níže uvedený dialog a gesto můžete "doučit".

Upozornění - aktuální (2/2005) verze StrokeIt 9.5 koliduje s funkcí long-right-click (dlouhý stisk pravého tlačítka) AutoCADu 2004 (a vyšších) - tato funkce pak nefunguje. Pokud kreslíte gesta prostředním tlačítkem myši, nemůžete jej zároveň použít pro panoramování v AutoCADu.

StrokeIt můžete použít i pro řízení Inventoru, Revitu a dalších CAD aplikací.

ACADLTMDTADTMap
100% *  CAD 
9.5.2003    8762×  
autocad dialog inventor konfigurace licence obrázek text tisk
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist