Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4537

CAD tip CAD tip # 3036:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Ovládání AutoCADu pomocí gest (pohybů myši).

A - odpověď Pomocí aplikace StrokeIt (www.tcbmi.com/strokeit, bezplatná osobní licence) můžete AutoCAD nebo AutoCAD LT či Desktop aplikace ovládat gesty (předdefinovanými pohyby myši). Stylizované A tak například spustí příkaz pro psaní textu, pohyb nahoru doprava maximalizuje okno, apod.

Po spuštění StrokeIt se zobrazí ikonka aplikace v systémové liště Windows. Odtud také můžete spustit konfiguraci programu, kde lze nastavit pro jednotlivé aplikace požadované akce (reakce na určitý pohyb myši) a k nim přiřadit požadované příkazy (jaké klávesy má daná akce "namačkat") - viz obrázek:

Můžete si naimportovat soubor ACAD.SXP (ke stažení na www.cadstudio.cz/download), který jsme pro vás připravili jako ukázku několika příkazů AutoCADu vyvolávaných gestem ukazovacího zařízení.

Po načtení uvedeného souboru můžete vyzkoušet např. nakreslit (se stisknutým pravým tlačítkem myši) toto stylizované A - AutoCAD by měl spustit příkaz MTEXT.
Tímto pohybem nahoru-dolů pak snadno vyvoláte překreslení obrazovky (příkaz PŘEKR, resp. _REDRAW).
Další gesta jsou ve StrokeIt předdefinována jako univerzální a fungují i v AutoCADu (Zpět, Otevři, Ulož, Zavři, Tisk, maximalizace, atd.)

Pokud zadáte gesto, které StrokeIt nezná nebo nedokáže rozpoznat, zobrazí se níže uvedený dialog a gesto můžete "doučit".

Upozornění - aktuální (2/2005) verze StrokeIt 9.5 koliduje s funkcí long-right-click (dlouhý stisk pravého tlačítka) AutoCADu 2004 (a vyšších) - tato funkce pak nefunguje. Pokud kreslíte gesta prostředním tlačítkem myši, nemůžete jej zároveň použít pro panoramování v AutoCADu.

StrokeIt můžete použít i pro řízení Inventoru, Revitu a dalších CAD aplikací.

ACADLTMDTADTMap
100% *  CAD 
9.5.2003    8040×  
autocad inventor licence obrázek text tisk
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist