Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8067

CAD tip CAD tip # 308:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Je vhodné používat recyklované kazety HP?

A - odpověď Firma HEWLETT-PACKARD NEDOPORUČUJE a NEPODPORUJE používání refillovaných inkoustových náplní a tonerových kazet. Je to z několika důvodů.
První důvod je, že při doplňování již není použit originální inkoust/toner, neboť není na trh distribuován. To způsobí degradaci kvality tisku a Vaší tiskárny díky rozpíjení inkoustu a obecně špatné kvalitě tisku. Může Vám to způsobit znečištění Vaší tiskárny, její následnou drahou opravu a ztrátu nároku na záruční opravu.
Druhý důvod je nedodržení technologických postupů, které je možné dodržet pouze při prvotní výrobě, jako např. vakuum v inkoustových náplních. Jeden z dalších důvodů je ten, že náplně jsou dimenzovány (navrženy) pro určitou dobu používání danou životností náplně. Při výměně tonerové náplně možná sice zajistíte znovu černý tisk, ale fotocitlivý válec, ložiska a další mechanické díly jsou opotřebeny a může tedy dojít k jejich selhání, následně i k poškození Vaší tiskárny.
Poslední studie (zákazníků HP) ukazují, že použití zdánlivě levnějších refilovaných kazet je ve skutečnosti dražší co se týče celkových nákladů na provoz (navíc opravy, opakované tisky, odpadové hospodářství, atd.).
Všimněte si rozdílu mezi REFILACÍ a RECYKLACÍ. Recyklace je rozebrání náplně a znovuzpracování plastových, kovových a ostatních dílů a skutečná podpora životního prostředí.

Jakékoliv sady, kity a inkousty pro doplnění, byť opatřeny logem HEWLETT-PACKARD, jsou NEORIGINÁLNÍ. Přehled originálního spotřebního materiálu HP a tabulky kompatibility najdete na .

*
100% *  HP,PLT 
2.6.1999    4125×  
kompatibilita kvalita materiál tisk
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: * ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist