Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 12746

CAD tip CAD tip # 3168:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak získat osobní certifikát potřebný pro funkci AutoCADu Digitální podpis?

A - odpověď Certifikát standardu X.509 - "elektronický podpis" (pro e-maily, komunikaci se státní správou dle zákona 227/2000 Sb., AutoCAD...) vydávají tzv. "certifikační autority".
V ČR můžete vyzkoušet např. PVT/ICA - www.ica.cz (testovací certifikát zdarma); kpnQwest - ca.kpnqwest.cz; CA CZECHIA - http://www.caczechia.cz/ca/certsel.asp (zkušební certifikát zdarma, osobní certifikát zdarma do konce roku 2003).
Ve světě jsou nejznámějšími certifikačními autoritami Verisign - www.verisign.com a Thawte - www.thawte.com. Pomocí odkazu www.autodesk.com/digitalid propaguje Autodesk právě největší certifikační autoritu - Verisign.

Samotný certifikát je krátký soubor, který lze uložit na disk, na USB klíč (token), Smart kartu, apod. Certifikát můžete v AutoCADu (verze 2004 a vyšší) použít ve funkci Ulož, volba Bezpečnostní nastavení nebo v dávkové pomůcce Připojit digitální podpisy. Další možností využití elektronického podpisu je aplikace CADVault.


ACAD2004LT2004ADT2004Map2004
100% *  CAD 
12.7.2003    8874×  
autocad správa
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist